Ağrılı lise öğrencileri yabancı dili 'İngilizce Sokağı'nda öğrenecek

AĞRI - Ağrı'da, öğrencilerin yabancı dil öğrenmelerinin teşvik edilmesi amacıyla liselerde "İngilizce Sokağı" oluşturulacağı bildirildi.

Ağrılı lise öğrencileri yabancı dili 'İngilizce Sokağı'nda öğrenecek

AĞRI - 'da, öğrencilerin yabancı dil öğrenmelerinin teşvik edilmesi amacıyla liselerde "İngilizce Sokağı" oluşturulacağı bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, öğrencilerin dil bilincini ve gelişimini desteklemek, günlük yaşamını kolaylaştırmak ve pratikteki uygulamayla öğrencilerin dil öğrenmesini sağlamak amacıyla il merkezindeki liselerin koridorlarında temsili otel, hastane, banka, kütüphane ve hava limanı ile İngilizce Sokağı oluşturulacağı belirtildi.

Söz konusu sokak sayesinde liselerin koridorlarına, merdivenlerine ve duvarlarına yabancı dilde kelimeler yazılıp görsellerle süsleneceği belirtilen açıklamada, bu sokak aracılığıyla öğrencilerin İngilizce'yi sadece sınıfta değil okul koridorlarında da görerek, yaşayarak öğrenmelerinin sağlanacağı kaydedildi.

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen İl Milli Eğitim Müdürü , bir süre önce Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda İngilizce öğretmenleriyle bir araya geldiğini belirterek, toplantıda il merkezindeki 27 lisede okul koridorlarında İngilizce Sokağı oluşturma kararını aldıklarını aktardı.

Tekin, "Müdürlüğümüzün destekleriyle liselerimizdeki İngilizce öğretmenlerimiz tarafından okul koridorları, merdivenleri ile duvarlarına yabancı dilde kelimeler yazılacak ve görselleriyle okullarımız renklendirilecek. Böylece yabancı dilde öğrencilerin günlük yaşamını kolaylaştırmak ve pratikte uygulamayla öğrenmelerini sağlanacak." ifadesini kullandı.(AA)

Ağrılı lise öğrencileri yabancı dili İngilizce Sokağında öğrenecek2

Ağrılı lise öğrencileri yabancı dili İngilizce Sokağında öğrenecek1

Editörün Seçtikleri

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi yeni açılan 15 bölüme ilk kez öğrenci alacak

Ağrı Valisi Varol Diyadin kaplıcalarını inceledi

Ağrı Valisi Varol, Belediye Başkanı Sayan'ı ziyaret etti

Ağrı Valiliği Kovid-19'a karşı ek tedbirler aldı

Minik Leyla'nın ölümüne ilişkin yargılanan amcadan "Leyla benim ciğerim" savunması

Yorum Ekle