Ağrı şehir içi ulaşımında 'hastabüs' ve 'öğrencibüs' dönemi

Ağrı şehir içi ulaşımında 'hastabüs' ve 'öğrencibüs' dönemi

AĞRI - Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın, kentte vatandaşların daha kolay ve konforlu ulaşım sağlaması amacıyla hayata geçirdiği hastabüs ve öğrencibüs projeleri büyük ilgi görüyor.

Kentte belediye tarafından aralarında hastabüs ve öğrencibüs ismi verilen ulaşım araçlarının da bulunduğu 66 minibüs ile otobüs, törenle vatandaşın hizmetine sunuldu. Belediye Başkanı Savcı Sayan, öğrencibüsün direksiyonuna geçerek üniversite hattı boyunca öğrencilere şoförlük yaptı.

Daha önce öğrenciler için 1,5 lira olan şehir içi ulaşım bedelini 25 kuruşa indiren Sayan'a üniversiteli gençler ilgi göstererek teşekkür etti.

Sayan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte 66 yeni ulaşım aracını hizmete aldıklarını söyledi.

Ağrı'ya daha çok öğrenci gelsin diye devrim yaptık

Ulaşım fiyatlarında da düzenleme yaptıklarını ifade eden Sayan, şöyle konuştu:

''Bundan böyle Ağrı'da yetişkinler 1,5 lira, öğrenciler 25 kuruş ödeyecek. Hastabüsler için de 1 lira ücret ödenecek. Ayrıca merkezde kalıp Eleşkirt ilçesinde yüksekokula giden öğrencilerimiz var. Bu öğrencilerimiz daha önce 7 lira ödüyorlardı, artık aldığımız öğrencibüslere 1,5 lira ödeyecekler. Öğrencilerimiz öğrencibüslerle kampüsten şehir merkezine ve Eleşkirt ilçemize gidip geliyorlar. Onun dışında öğrenci kardeşlerimiz diğer minibüslerimizden 25 kuruş ödeyerek faydalanıyorlar. Amacımız Ağrı'yı öğrenci kenti yapmak. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesine daha çok tercih yapmalarını sağlamak istiyoruz. Bu amaçla ulaşımda böyle bir devrim yaptık.''

Sayan, kentin doğunun parlayan yıldızı olma yolunda ilerlediğini belirterek öğrencilerin artık yoğun olarak Ağrı'yı tercih edeceklerini dile getirdi.

Öğrencilere yönelik birçok projelerinin olduğunu belirten Sayan, ''İnternet zaten bedava, ihtiyacı olan öğrencilere ekmek de dağıtıyoruz. Kampüste bir çorba merkezi yapacağız ve öğrencilere çorba dağıtacağız. Yakın zamanda kampüste kahvaltı merkezi yapacağız. Öğrenci atölyeleri kuracağız. O atölyelerde Ağrı'ya yarayacak üretimlerde bulunsunlar. Ağrı'yı her yerde anlatıp arkadaşlarını davet etsinler. Tercih konusunda bize yardımcı olsunlar. İsteklerini bize göndersinler, her alanda onlara rahatlık yaşatacağız.'' dedi.(AA)

Ağrı şehir içi ulaşımında hastabüs ve öğrencibüs dönemi 1

Ağrı şehir içi ulaşımında hastabüs ve öğrencibüs dönemi 2

Ağrı şehir içi ulaşımında hastabüs ve öğrencibüs dönemi 3

Ağrı şehir içi ulaşımında hastabüs ve öğrencibüs dönemi 4

Ağrı şehir içi ulaşımında hastabüs ve öğrencibüs dönemi 5

Ağrı şehir içi ulaşımında hastabüs ve öğrencibüs dönemi 6

Ağrı şehir içi ulaşımında hastabüs ve öğrencibüs dönemi 7

Ağrı şehir içi ulaşımında hastabüs ve öğrencibüs dönemi 8

Editörün Seçtikleri

Ağrı'da kadınlar atık kumaşlardan İdlib'deki çocuklar için giysi ve oyuncak üretiyorlar

DSİ'nin Son 17 Yılda Ağrı’ya yaptığı yatırımlar

Ağrı'da tipi nedeniyle yolda mahsur kalan 40 kişi kurtarıldı

Ömrünün yarısından fazlası karlı yolları açmakla geçti

Ağrı'da yoğun kar yağışı sürücülere zor anlar yaşattı

4 Yorum

utku

utku

2 ay önce

servisçiler için çok doğru bir karar aldınız ilk defa ağrı için gzel gerekli bir proje yaptınız hasta almazlardı yaşlı almazlardı milletle tartışırlardı yolcu kaparak milletin canını tehlikeye atarlardı sigara içerlerdi ama keşke 66 tane yerine 35 tane büyük alsaydınız hiç olmassa bişeye benzerdi bunlarda 5 6 kişi oturmuyor artı 5 oturuyrsa 15 ayakta klıyor bnce 66 tane yerine 6 kişilik alınacağı yerde 30 tane 30 kişilik alınsa daha iyi olurdu bari yolları da yapin ki bunlar ztn ufacık bari bunlara bişey olmasın :)))

yılmaz

yılmaz

2 ay önce

helal olsun valla bi tane yeni dolmuş gelene kadar 10 tane eski dolmuş gelip gidiyor 45 dk diş hastanesi önünde bvekledim 1 tane belediye dolmuşu gelmedi 4 tane eski özel dolmuşlar geçti mecbur kalıp eskilerine bindim

İsimsiz

İsimsiz

2 ay önce

Helal olsun hizmet çok güzel...

Yakamoz

Yakamoz

2 ay önce

Valla helal olsun başarıların devamını dilerim sayın başkanım darısı vanın başına

Yorum Ekle