Ağrı İHH, Ramazan yardımlarına başladı

Ağrı İHH, Ramazan yardımlarına başladı

Ağrı İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Ağrı İHH), Ramazan 2020 çalışmalarına “Hep Birlikte Ramazan” sloganıyla başladı.

Ağrı İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Ağrı İHH), Ramazan 2020 çalışmalarına “Hep Birlikte Ramazan” sloganıyla başladı.

Ağrı İHH 2020 yılı Ramazan ayı çalışmalarını “Hep Birlikte Ramazan” sloganıyla yürütüyor. Bu yıl Ramazan ayında Ağrı merkez ve ilçelerinde 2000 bin ye hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmayı planlanıyor.

İHH Coronavirüs salgının tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkilemeye başlaması ile beraber her yıl rutin olarak düzenlediği Ramazan kumanyası dağıtımlarını daha erken bir tarihe çekerek süreçten olumsuz etkilenen halka destek olmaya çalışıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ağrı İHH Başkanı Kerem Engin şunları söyledi:

Salgınının etkisinin başladığı ilk günlerde yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerimize ilk etapta temizlik malzemelerinden oluşan “Hijyen Paketleri” ulaştırdık. Ardından İHH insani Yardım Vakfı tarafından bizlerine gönderilen, içinde temel gıda maddelerinin bulunduğu yardım kolilerini dağıtmaya başladık. Gerek il merkezinde gerek ilçelerde üyelerimiz, gönüllülerimiz ve temsilcilerimiz aracılığıyla yardım çalışmalarımıza başladık.

İçişleri Bakanlığımız tarafından yayımlanan genelge ile Ağrı Valiliğimiz tarafından kurulan Vefa Sosyal Destek Grubuna Ağrı İHH olarak dahil olduk. Böylece Vefa Sosyal Destek Grubunun koordinasyonunda il merkezindeki 18 de kapı, kapı dolaşarak özellikle 65 yaş üstü yaşlılarımız olmak üzere yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerimize ve ayrıca salgın nedeniyle iş kaybına uğrayan kardeşlerimize yönelik gıda yardımlarımıza hız verdik.

Şu an özellikle mübarek Ramazan ayının başlamasıyla beraber Vefa Sosyal Destek Grubunun koordinasyonunda hem İHH genel merkezimiz tarafından gönderilen ve hem de Ağrı'daki hayırseverlerin bizlere ulaştırmış olduğu yardımları kapı kapı dolaşarak ailelerimize teslim ediyoruz.

Ramazan ayının bereketiyle Ağrı’da adeta İyilik Kapı Kapı Dolaşıyor. Hemen hemen her gün Valiliğimizin bilgisi dahilinde üyelerimiz ve gönüllülerimizden oluşan ekiplerle mahallelerde daha önce kayıtlı olan ailelere birde yerinde tespitler yaparak yardımlar ulaştırıyoruz.

Şu ana kadar 600'ün üzerinde aileye içinde gıda, et, temizlik malzemeleri, sebze ve meyve ayrıca nakit şeklinde yardımlar ulaştırdık. İnşallah hedefimiz bu sayıyı Ramazan ayının sonuna kadar Ağrılı hayırsever kardeşlerimizin de desteğiyle 1000 kişiye çıkarmaktır. Kumanya yardımlarımız sadece Ağrı merkezi ile sınırlı değil aynı zamanda Ağrı İHH olarak ilçelerimizde Ramazan ayı boyunca 1000 kişiye ulaşmayı hedefliyoruz.

Ağrı İHH ilçe temsilcilerimizde yardım dağıtımlarını Kaymakamlıklarımız bünyesinde oluşturulan Vefa Destek Grubu koordinasyonunda dağıtıyor.
Şuan sahada devlet, millet ve STK’ların el ele vererek oluşturduğu çok güzel bir iş birliği mevcut. İhtiyaç sahibi aileler ve yardım için başvuran aileler Ağrı Valiliğimizin oluşturduğu Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından titiz bir çalışmayla karşılaştırılıyor. Mükerrer dağıtımlar olmasın diye STK lar ile bilgiler paylaşılıp koordinasyon sağlanıyor. Bizler de Ağrı İHH olarak Vefa Sosyal Destek Grubunun belirlediği mahallelerdeki ailelere kapılarında emanetlerini teslim ediyoruz.

Buradan siz değerli basınımız aracılığıyla özellikle il dışında yaşayan Ağrılı iş adamlarımıza ve tüm hayırsever kardeşlerimize şu çağrıda bulunmak istiyoruz. Gelin rahmet ve paylaşma iklimi olan mübarek Ramazan ayını fırsata çevirelim. Virüs salgınından dolayı zor günler yaşayan Ağrı’daki fakir, yetim ve ihtiyaç sahibi kardeşlerine zekat ve fitreleriyle destek olalım. İyilik her zaman her yerde diyoruz.

Rabbimizden temennimiz bu mübarek günlerin hatırına başta ülkemiz olmak üzere bütün insanlığın bu musibetten bir an önce kurtulmasıdır.
Ramazan ayının bütün bir insanlık için huzur ve mutluluk, sağlık ve sıhhat, birlik ve beraberlik getirmesini niyaz ediyoruz.

Bu salgında hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Cenabı Allah'tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz. Hasta olan şifa bekleyen bütün vatandaşlarımıza da Rabbimizden acil şifalar diliyoruz.

Bu yıl Ramazan Kumanya bedelimiz 120 TL. dir. Bağışçılarımız hem kumanya bağışında bulunabilirler, hem de kendileri kumanya oluşturup bizlere ulaştırabilirler. Ayrıca istedikleri takdirde bizzat dağıtımlarımıza katılım sağlayıp yardımlarını kendi elleriyle de ulaştırabilirler.

Bağış İçin: AĞRI İHH Ziraat Bankası TR75 0001 0001 1552 7824 3250 01
İrtibat: 0532 794 83 64

Ağrı İHH, Ramazan yardımlarına başladı1

Ağrı İHH Ramazan yardımlarına başladı2

Ağrı İHH Ramazan yardımlarına başladı3

Ağrı İHH Ramazan yardımlarına başladı4

Ağrı İHH Ramazan yardımlarına başladı5

Ağrı İHH Ramazan yardımlarına başladı6

Ağrı İHH Ramazan yardımlarına başladı7

Ağrı İHH Ramazan yardımlarına başladı8

Ağrı İHH Ramazan yardımlarına başladı9

Ağrı İHH Ramazan yardımlarına başladı10

Ağrı İHH Ramazan yardımlarına başladı11

Ağrı İHH Ramazan yardımlarına başladı12

Paylaşmak İstermisin?

1 Yorum

...

Gujguj

1 yıl önce

Allah razı olsun.ihh ağrı merkez ve ilçelerde çok güzel faaliyetler yapıyor. Banada yardim ettiler. Saolsunlar...

Yorum Ekle