Ağrı Asayiş

Ağrı Hayvan Borsası'na giden polis ekipleri, vatandaşları dolandırıcılık konusunda bilgilendirdi

Ağrı'da kurban pazarlarının kurulmasından itibaren aralıklarla hayvan pazarına giden polis ekipleri, vatandaşlara dolandırıcılık ve sahte para konusunda duyarlı olmaları için uyarılarda bulundu.

Ağrı'da kurban pazarlarının kurulmasından itibaren aralıklarla hayvan pazarına giden polis ekipleri, vatandaşlara dolandırıcılık ve sahte para konusunda duyarlı olmaları için uyarılarda bulundu.

Ağrı - Ağrı İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, Kurban Bayram'ı öncesinde kurulan kurban pazarlarında dolandırıcılığın önüne geçmek amacıyla Ağrı Hayvan Borsası'nı düzenli aralıklarla ziyaret ederek vatandaşları dolandırıcılık ve sahte para konusunda duyarlı olmaları noktasında uyardı. Özellikle satıcılara uyarılarda bulunan ekipler, sahte paranın nasıl anlaşılacağı konusunda bilgi verdi. Kendilerini telefonda polis, hakim, savcı veya avukat olarak tanıtan ve kendilerinden para isteyen kişilere itibar etmemelerini vurgulayan polis ekipleri, üzerinde tüm bilgilendirmelerin yer aldığı broşürleri vatandaşlara dağıttı.

Emniyet Müdürlüğü'nün Kurban Bayram'ı öncesinde Hayvan Borsası'nda dolandırıcılık konusunda yaptığı çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getiren vatandaşlardan Zeki Çelik, polis ekiplerine teşekkür ederek, "Bu meydanda akşama kadar hayvanlarla uğraşan insanlar daha kolay kandırılabilir. Malımı satayım heyecanına giren insanlar parayı incelemiyor. Parayı kontrol etmeleri lazım. Polislerimize teşekkür ederiz. İnsanları bilgi sahibi yapıyorlar. Polisin meydana girip özellikle bu sahte para konusunda uyarmaları çok önemli. Emniyetimize, polislerimize, devletimize çok teşekkür ederiz. Bütün polis teşkilatının ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurban Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramı, Polis, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir