Ağrı'daki selin ardından hasar tespit çalışmalarına başlandı

Ağrı'daki selin ardından hasar tespit çalışmalarına başlandı

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde dün meydana gelen ve bir çocuğun hayatını kaybettiği selde zarar gören ev ve tarım arazilerinde hasar tespit çalışmalarına başlandı.

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde dün meydana gelen ve bir çocuğun hayatını kaybettiği selde zarar gören ev ve tarım arazilerinde hasar tespit çalışmalarına başlandı.

İlçe merkezine 40 ila 60 kilometre uzakta Balık Gölü güzergahında yer alan 9 köy ve 2 mezrada yaşanan sel felaketinin ardından, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile AFAD ekipleri çalışma başlattı.

Selden en çok zarar gören ve bir kişinin hayatını kaybettiği Karaşey köyü Yolüstü mezrasında hasar tespit çalışması yapan ekiplere, Doğubayazıt Kaymakamlığı İlçe Özel İdare personeli de köy yollarını kaplayan çamur ve taşları temizleyerek destek verdi.

Birçok tarım arazisi ve meranın su altında kaldığı köylerde yaşayan vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde de kriz masası kuruldu.

Türk Kızılay Doğubayazıt Şubesi Başkanı Kemal Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün yaşanan felaketi öğrenir öğrenmez hemen bölgeye geldiklerini söyledi.

Vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için Türk Kızılay ve devletin yetkili kurumlarının aralıksız çalıştığını anlatan Şahin, şöyle konuştu:

"Hepimiz vatandaşlarımız için seferber olduk. Dün akşamdan itibaren bölgede yaşayan köylülerimize kumanya ve çorba dağıttık. Bugün de diğer kurumlarla birlikte tek tek evleri dolaşıyoruz. Mağdur vatandaşların ihtiyaçları not alınıyor. Vefat eden gencimizin sini de ziyaret ederek ihtiyaçları noktasında harekete geçtik. Ayrıca Yolüstü mezrasında selden en çok etkilenen 30 ailemize gıda kolisi yardımında bulunduk. Tekrar tekrar bu bölgeye gelip, vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz."

Köylülerden İdris Demir de selden canlarını zor kurtardıklarını belirterek, "Acımız büyük, köyümüzden bir gencimiz hayatını kaybetti. Ancak sağ olsun devletimiz ve Türk Kızılay'ımız bizi yalnız bırakmadı. Teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.Kaynak:AA

hasar selin başlandı ardından tespit çalışmalarına Ağrı'daki 1

selin çalışmalarına Ağrı'daki ardından başlandı tespit hasar 2

ardından tespit çalışmalarına selin hasar başlandı Ağrı'daki 3

ardından hasar tespit selin başlandı çalışmalarına Ağrı'daki 4

 selin tespit çalışmalarına başlandı Ağrı'daki hasar ardından 5

çalışmalarına Ağrı'daki başlandı selin ardından tespit hasar 6

hasar başlandı Ağrı'daki selin çalışmalarına tespit ardından 7

hasar tespit selin ardından başlandı çalışmalarına Ağrı'daki 8

hasar ardından tespit çalışmalarına başlandı Ağrı'daki selin 9

 hasar ardından çalışmalarına selin Ağrı'daki tespit başlandı 10

selin çalışmalarına hasar Ağrı'daki ardından tespit başlandı 11

 selin çalışmalarına tespit hasar başlandı ardından Ağrı'daki 12

Etiketler: afad, Ağrı, Doğubayazıt, sel, Selden etkilenen köyler, Selzedeler, Selzedelerin yaraları sarılıyor, Türk Kızılay, Yolüstü mezrası.

Yorum Ekle