Ağrı'da toplu taşıma araçlarında koronavirüs denetimi

Ağrı Emniyet Müdürlüğü'nce toplu taşıma araçlarında yolcu sayısının yarıya indirilmesi ve araçlarda yolcuların güvenli mesafede oturmasına yönelik denetim yapıldı.

Ağrı'da toplu taşıma araçlarında koronavirüs denetimi

Emniyet Müdürlüğü'nce toplu taşıma araçlarında yolcu sayısının yarıya indirilmesi ve araçlarda yolcuların güvenli mesafede oturmasına yönelik denetim yapıldı.

İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine gönderilen, il ve ilçelerdeki tüm şehir içi ve şehirler arası çalışan toplu taşıma araçlarının araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul etmesini ve araç içindeki yolcuların oturma şeklinin, teması engelleyecek şekilde olmasını öngören genelgenin ardından polis ekipleri harekete geçti.

Kentin farklı noktalarında denetim yapan ekipler, toplu taşıma araçlarını tek tek durdurarak yolcu sayılarını ve yolcuların güvenli mesafede oturup oturmadığını kontrol etti.

Denetimlerde, kurallara uymayan şoför ve yolculara uyarıda bulunuldu.

Ağrı Emniyet Müdürlüğü, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da yaptığı açıklamada ''İçişleri Bakanlığımızca alınan koronavirüs tedbirleri kapsamında otobüslerin %50 kapasiteyle yolcu taşımacılığı yapması ile alakalı yolculuk yapan vatandaşlarımıza personelimiz tarafından bilgilendirme yapılıyor.'' ifadesini kullandı.

Ağrı'da toplu taşıma araçlarında koronavirüs denetimi1

Ağrı da toplu taşıma araçlarında koronavirüs denetimi2

Ağrı da toplu taşıma araçlarında koronavirüs denetimi3

Ağrı da toplu taşıma araçlarında koronavirüs denetimi4


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da İl Pandemi Kurulu Toplantısı yapıldı

Ağrı’da sokaklar 'Evde kal' uyarılarına rağmen dolup taştı

Eleşkirt Belediyesi: Boynuma sarılma, gülüm, benden sana geçer ölüm

Hamur Belediye Başkanı Cezmi Ergül #EvdeKalAğrı çağrısında bulundu

Ağrı'da koronavirüs tedbirleri kapsamında "İl İdare Kurulu" toplandı

Yorum Ekle