Ağrı Güncel

Ağrı'da "mobil göç noktası aracı" hizmete başladı

Vali Mustafa Koç:
- "Yasal yollardan olmayan hiçbir yabancının ilimizde bulunmasına veya sınırlarımızdan geçmesine müsaade etmeyeceğiz"

Ağrı - Ağrı'da düzensiz göçmenlerin tespitinin yapılacağı "mobil göç noktası aracı" hizmet vermeye başladı.

İl Emniyet Müdürü Yılmaz İpar ile millet bahçesinde konuşlandırılan aracı inceleyen Vali Mustafa Koç, İl Göç İdaresi Müdürü İhsan Şeker'den bilgi aldı.

Vali Koç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin düzensiz göç konusunda bazen transit bazen de hedef ülke konumunda bulunduğundan değişik zamanlarda yasal kalış hakkı olmadan yabancıların gelebildiğini söyledi.

Düzensiz göçün önüne geçmek ve insan kaçakçılığı yapanları yakalamak için yoğun mücadele ettiklerini belirten Koç, "Bu konuda da devletimiz, İçişleri Bakanlığımız, düzensiz göçle alakalı son zamanlarda güçlü bir irade ortaya koydu. Biz buradaki bütün kolluk birimlerimizle beraber sınır ili olmamız dolayısıyla yurdumuza yasal olmayan yollardan hiçbir yabancının girmemesi için var gücümüzle çalışıyoruz." dedi.

Koç, mobil göç noktası aracında, düzensiz göçmen olduğundan şüphelenilen göçmenlerin kimliklerinin sorgulanacağını, kimlik ibraz edemeyenlerin araç içerisinde İl Göç İdaresi personelince Göç Veri Tabanı üzerinden biyometrik parmak izi kontrolünün yapılacağını anlattı.

Bu kontrollerle yasal kalış hakkı olmadığı tespit edilen kişilerin İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi'ne alınıp sınır dışı işlemleri başlatılacağını ifade eden Koç, "İnşallah bu araç bizim düzensiz göçle her alanda mücadelemize çok büyük katkı sağlayacak. Her türlü düzensiz göçle gerek sınırlarda, hem kendileriyle hem de bu işi organize edenlerle kararlı bir şekilde mücadelemize devam edeceğiz. Yasal yollardan olmayan hiçbir yabancının ilimizde bulunmasına veya sınırlarımızdan geçmesine müsaade etmeyeceğiz." diye konuştu.

aracı hizmete mobil Ağrı
göç aracı başladı mobil hizmete noktası Ağrı
mobil göç hizmete başladı aracı Ağrı
noktası hizmete başladı aracı göç Ağrı
noktası hizmete mobil aracı göç Ağrı
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Göç İdaresi, Göçmen, İçişleri Bakanlığı, Mustafa Koç, Türkiye, Yılmaz İpar gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir