Ağrı'da 'Milli Ağaçlandırma Günü'nde fidanlar toprakla buluşturuldu
Ağrı Haberleri

Ağrı'da "Milli Ağaçlandırma Günü"nde fidanlar toprakla buluşturuldu

AĞRI - Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Ağrı'da "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" sloganıyla binlerce fidan toprakla buluşturuldu.

Ağrı'da TRT Park alanında düzenlenen etkinlikte Vali Osman Varol ve beraberindekiler, fidan dikti.

Varol, burada yaptığı konuşmada, "11 Kasım'ı Milli Ağaçlandırma Günü" olarak ilan eden Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Türkiye'nin ağaçlandırma faaliyetleri açısından dünyada önde gelen ülkelerden olduğunu belirten Varol şöyle konuştu:

"Bizler, ağaçlandırma faaliyetlerimizi sürdürürken bir taraftan çeşitli nedenlerle orman varlığımızı kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalıyoruz. Bu yaz bizleri derinden üzen, ülkemizin çeşitli yerlerinde meydana gelen yangınlarda orman varlığımızın önemli bölümünü kaybettik. Her yıl düzenli biçimde yapılan etkinliklerle fidanları toprakla buluşturuyor, yeni ormanlık alanları ülkemize kazandırıyoruz. Bunu yaparken çocuklarımıza doğa bilinci aşılamayı da amaçlıyor, onların diktikleri fidanlarla büyüyerek geleceğimizi yeşertmesi için çalışıyoruz."

Kentin orman varlığının azlığına işaret eden Varol, "Orman varlığı çok olmayan ilimizde bugün 526 bin fidanı toprakla buluşturarak orman varlığımızı arttırmak için tüm kurum ve kuruluşlarımızla çalışmalarımızı büyük gayretle sürdüreceğiz." dedi.

Varol, buradaki programın adından Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) kampüsüne geçerek öğrencilerle fidan dikip can suyu verdi.

Etkinliğine Belediye Başkan Vekili Mehmet Alpaslan, AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. (AA)

Ağrı
Ağrı
Ağrı
Ağrı
Doğu Anadolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir