Ağrı'da koronavirüse karşı "evde kal" anonsları yapılıyor

Ağrı Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı vatandaşlara evde kalmaları için anonslarla uyarı yapılıyor.

Ağrı'da koronavirüse karşı "evde kal" anonsları yapılıyor

Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı vatandaşlara evde kalmaları için anonslarla uyarı yapılıyor.

Kovid-19 tedbirleri çerçevesinde 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkmaları sınırlandırılmasına rağmen yasağa uymayanları polis ekipleri ikazda bulunarak evlerine gönderiyor.

Anonslarda, "Değerli Ağrılılar. Lütfen evde kalın. Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayınız. Dışarıya çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımızın sağlıkları için mümkün olduğunca 14 kuralına uymaları büyük önem arz etmektedir. Dışarıya çıkmaları sınırlandırılan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımız sınırlandırmalara uyarak kendi sağlıkları için evlerinde kalmaları, herhangi bir sıkıntıda 122, 155 ve 156 numaralı hatlardan vefa grupları aracılığıyla ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini hatırlatarak evde kalmaları, Hayat eve sığar." ifadeleri kullanılıyor.

Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgınına karşı, Sağlık Bakanlığınca belirlenen 14 kuralın olduğu broşürleri vatandaşlara dağıttı.

Vatandaşların yoğun olarak kullandıkları cadde ve sokaklara giden polis ekipleri, iş yerlerinin camlarını broşür asarak virüs salgını konusunda esnafa uyarılarda bulundu.

Ağrı Emniyet Müdürlüğü sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklamada “Koronavirüs tedbirleri kapsamında personelimiz tarafından il genelinde bilgilendirme broşür dağıtarak, afiş asarak anonslar yapılıyor. 65 Yaş üstü yaşlılarımıza, değerlerimizi dikkate alarak gereğini yapıyoruz.” İfadesini kullandı.

Ağrı da koronavirüse karşı evde kal anonsları yapılıyor2

Ağrı da koronavirüse karşı evde kal anonsları yapılıyor3


Editörün Seçtikleri

E-Tuğra (E-İmza) Ağrı’da Hizmet Vermeye Başladı

TOKİ tarafından Ağrı’da inşa edilecek 300 konutun ihalesi yapıldı

Patnos'ta kütüphaneler normalleşmeyle öğrencilere kapılarını açtı

Bakan Pekcan'ın duyurusuyla yeniden açılan Gürbulak Sınır Kapısı'nda hareketlilik

Bir yanı kar bir yanı bahar yaylada göçerlere soğuk engeli

Yorum Ekle