Ağrı'da Koronavirüs önlemleri üst düzeye çıkarıldı

Türkiye'nin İran'a açılan kapılarından biri olan Ağrı'daki Gürbulak Gümrük Kapısı'nda Kovid-19 tedbirleri en üst düzeye çıkartıldı.

Ağrı'da Koronavirüs önlemleri üst düzeye çıkarıldı

'nin İran'a açılan kapılarından biri olan 'daki Gürbulak Gümrük Kapısı'nda Kovid-19 tedbirleri en üst düzeye çıkartıldı.

Tedbirler doğrultusunda önceki gün saat 17.00 itibarıyla İranlıların ve diğer yabancıların söz konusu sınır kapısından yurda girişine izin verilmiyor, Türkiye'den İran'a geçişler ise kontrollü devam ediyor.

Bu gümrük kapısındaki önlemler çerçevesinde, idari bina, personel çalışma ve yolcu alanları da dahil bütün kapalı ve açık alanlar virüse karşı dezenfekte edildi. Gümrük personeli ise işlemleri eldiven ve maske takarak gerçekleştiriyor.

İran üzerinden yurda giriş ya da çıkış yapacak Türk vatandaşları için de sınır kapısında bir dizi önlem alındı.

Sınır kapısından yurda araç ve yaya girişinde sadece Türk vatandaşlarına izin veriliyor, İranlılara ise izin verilmiyor. Türkiye'den ülkelerine dönmek isteyen İranlılar da sınır kapısından ülkelerine gidebiliyor.

Yurda dönen Türkler tek tek sağlık taramasından geçiriliyor

Tedbirler kapsamında İran’dan yurda giriş yapan Türk vatandaşları, polis ve gümrük işlemleri başlamadan önce sınır kapısı girişinde tek tek termal kameradan ve sağlık taramasından geçirilerek yurda alınıyor.

Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü, bu işlemler için sınır kapısında doktor ve hemşirelerden oluşan bir grup sağlık çalışanını görevlendirdi.

Hastanelerde gerekli tedbirler alındı

Taramalarda Kovid-19 şüphesi görülmesi halinde bu vatandaşların ambulansla götürülecekleri çevre illerdeki hastanelerde de olası durumlara karşı tedbirler artırıldı.

Önlemler kapsamında, sınır kapısında görev yapan güvenlik görevlileri ve diğer görevlilere maske ve plastik eldiven dağıtıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü görevlilerince sınır kapısında görevli gümrük çalışanlarına da görevde kullandıkları dezenfektanlara ilişkin eğitim verildi.(AA)


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da sağanak nedeniyle bazı evleri ve tarım arazilerini su bastı

Ağrı'da hasara neden olan selin izleri siliniyor

Cezayir'de inşattan düşüp ölen dayı ile yeğeninin cenazesi Ağrı'da defnedildi

Ağrı'da sel felaketinde işçiler ölümle burun buruna geldi

Ağrı'da köylerin zarar gördüğü selde 100'e yakın koyun telef oldu

4 Yorum

Utku

Utku

5 ay önce

Tobeee eğer öyleyse söylediklerinize kndinizde inanmıyorsunuz bnim yakınım 18 gündür hastanede bn her akşam gderim ne bi önlem ne bi tarama ne bi maske nede başka hiç bir şey yok kndi evine giriyormuş gbi ztn allah vurmuş kapısıda yok yangın kapısından girip çıkılıyor korkudan kimse artık hastaneye de gelmiyor virüsten değil halk da biliyor sizin bi önleminiz yok bulaştımı gder ondan glmiyorlar sözde önlem aldığınız Da hastaneyi 1 saat kapatıp 1 gün açmak :)))))) oda yalanla aynı sınır kapımız gbi taaa ki memlekete sıçramayana kdr kapanmaz bari inandırıcı bşy söyleyin de inanalım :))))

Samin

Samin

5 ay önce

Allah için ağrıya yardım edin Ağrı o kadar gariban o kadar cahil bir millet ki öleceklerini bilseler yine de önlem anlamazlar kimseninde umrunda değil zaten o kadar küçük görüyorlar ki ağrıyı çoğu zaman harita üzerinde yeri bile yok orda bir köy var uzakta, ama dikkat etsinlerde o köy onların da başını yakmasın.....

Samin salağı

Samin salağı

5 ay önce

Yargılamadan önce gelip görün insanları ile konuşun cahil olan sizin beyinleriniz

utku

utku

5 ay önce

samin adlı kullanıcı öyle boş boş konuşmuşsun ki o kadar olur yani ulan ağrıda nüfusu kadar çıkan mühendis doktor avukat var cahil olan sensin kazma bu memlekette önlem mi alınmış uyarımı verilmiş yada bilgilendirilmemi verilmiş ki önemlerini alsınlar millet o kadar geri zekalımı bile bile ölüme gitsinler hadi bile bile ölüme gitseler bile senden daha erkek oldukları ortada o kadar mille snin gbi işsizmi malll hastası var işi var işyeri var mecbur gdecekler önlem dediğin bir maskedir oda tek kişi değil herkesin takması lazım daha dün ankara büyükşehir belediye başkanı oraları buraları ilaçlamış dezenfekte etmiş dedi burda kim ilaçladı dezenfekte etti senmi kim halkı gezerek maske verip uyardı hiç kimse memleketin çoğu başını işinden kaşıyamıyor rabbim bna bir ekmek verde bn bugün evime götüreyim diyor kimsenin visürten haberi yok herkes snin gbi boş boş yorum yapmıyor artı herkes internet te kullanamıyor haberleri anca evinde izliyebiliyor çoğunun evinde televizyın bile yok bidaha boş boş yorum yapma memleketini küçük görme cahil görme tmm

Yorum Ekle