Ağrı Yaşam

Ağrı'da "Kan Ver, Can Ver" kampanyası düzenlendi

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün himayesinde, Kızılay ve Halk Eğitim Merkezi tarafından "Kan Ver, Can Ver" adlı bir kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün himayesinde, Kızılay ve Halk Eğitim Merkezi tarafından "Kan Ver, Can Ver" adlı bir kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Ağrı - Halk Eğitim Merkezi içerisine kurulan kan bağışı standına gelen öğretmenler, usta öğreticiler ve kursiyerler, "Kan Ver, Can Ver" sloganı altında kan bağışında bulundu. Kan bağışında bulunan tüm vatandaşlara açık olan kampanya ile azalan kan stoklarının yükseltilmesi hedefleniyor.

Kampanyaya katılan Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Halk Eğitim Merkezini ziyaret ederek kan bağışında bulunan personellerle bir süre sohbet etti. Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı'dan kan bağışı hakkında bilgi alan Kökrek, daha sonra kendisi de kan bağışında bulundu.

Kökrek, yaptığı açıklamada, tüm halkı kan bağışında bulunmaya ve can kurtarmaya davet etti. Kökrek, "Kan bağışı, hem insan hayatını kurtarmak hem de toplumda yardımlaşma ve dayanışma ruhunu geliştirmek için çok önemlidir. Bu nedenle tüm vatandaşlarımızı kan bağışına bekliyoruz" dedi.

Temel amaçlarının Ağrı'da kan bağışı kampanyasına destek olup, farkındalık oluşturmak olduğunu söyleyen Ağrı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Kasım İhsan Polat, "Valiliğimiz himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde Ağrı Halk Eğitimi Merkezi olarak Kızılay Ağrı Şubesi ile sosyal sorumluluk projemiz kapsamında, kan bağışı kampanyası düzenledik. Kampanyamızdaki temel amacımız, Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahiplerine bayram sevincini ikiye katlamalarına vesile olmaktı. Kurumumuz öğretmenleri, idarecileri yine İl Milli Eğitim Müdürlüğü'müzün idareci, personeli ve öğretmenleri ile beraber, Kızılay'ımızla işbirliği halinde bugün sabah başlayan akşam 17:00'a kadar devam edecek olan kan kampanyamızı düzenlemiş olduk. Temel amacımız bayram öncesi, az öncede belirttiğim üzere ihtiyaç sahiplerine bayramı, çifte bayrama çevirmekti. Evet bugün yoğun bir katılım oldu. Daha öncede yapmıştık bugün ikincisini düzenledik halkımızın teveccühü, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz az önce bahsettiğimiz usta öğreticilerimiz, vatandaşlarımızda yoğun bir katılım ile devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Ağrı
Ağrı
Ağrı
Ağrı
Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hasan Kökrek, Kampanya, Kan Bağışı, Kurban Bayramı, Orhan Tatlı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir