Ağrı'da İl Pandemi Kurulu Toplantısı yapıldı

Ağrı'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında il pandemi kurulu toplandı.

Ağrı'da İl Pandemi Kurulu Toplantısı yapıldı

'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında il pandemi kurulu toplandı.

Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Valilikteki toplantıda salgın tedbirleri kapsamında bugüne kadar gerçekleştirilen ve hayata geçirilecek çalışmalar değerlendirildi.

Toplantıda şehirler arası otobüs seyahatleri Valilik iznine bağlanarak kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışma sistemine geçilmesi ve tüm işletmelere tebliğ edilmesi kararlaştırıldı.

Şehir içi minibüslerin yolcu kapasitesinin azaltılarak oturma düzeninin seyrekleştirilmesi kararının alındığı toplantıda, hafta içi ve hafta sonlarında piknik, mesire ve ören yerlerinde piknik yapmak yasaklandı.

Koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla il ve ilçe girişlerinde emniyet ve jandarma ekiplerinin koordineli şekilde araç kontrollerini yaparak, il genelinde zaruri haller dışında vatandaşların evlerinden çıkmamaları hususunda uyarılması kararı alındı.

Kurulda ayrıca 21 Mart'tan itibaren sokağa çıkması sınırlandırılan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların il genelinde takibinin sıkı şekilde yapılması istendi.

Toplantıya 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Faruk Metin, Belediye Başkanı , Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. , İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral , İl Emniyet Müdürü , İl Sağlık Müdürü , Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Neriman Karakoç, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Şafi Erim, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Necati Oruk ve Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı katıldı.Kaynak:AA

Ağrı'da İl Pandemi Kurulu Toplantısı yapıldı1


Editörün Seçtikleri

Bir yanı kar bir yanı bahar yaylada göçerlere soğuk engeli

Ağrı'daki Yazıcı Sulama Derivasyon Tüneli inşaatında sona doğru

Ağrılı koronavirüs hastası ECMO tedavisi ile hayata tutundu

Ağrılı siyasetçi Ahmet Tekdal, son yolculuğuna uğurlandı

Ağrı'da bir kişi kayınpederini silahla yaraladı

Yorum Ekle