Son dakika

Ağrı'da çevre duyarlılığı için İshak Paşa Sarayı çevresinde temizlik yapıldı

Türk Kızılay Doğubayazıt Şube Başkanı Kemal Şahin:
- "Temiz bir dünya istiyorsak geleceğimize ve çocuklarımıza temiz bir çevre bırakmamız en önemli görevimizdir"

Ağrı - Doğubayazıt'ta bir grup, Dünya Temizlik Günü kapsamında çevre konusunda farkındalık oluşturmak için İshak Paşa Sarayı çevresinde temizlik yaptı.


Türk Kızılay Doğubayazıt Şubesi koordinesinde, Milli Eğitim Müdürlüğü, belediye ve çeşitli kurumların katılımıyla bir araya gelen gruptakiler, toplumsal farkındalık oluşturmak adına çevre temizliği etkinliği düzenledi.


Ellerine eldiven takıp çöp poşeti alan gönüllü ve katılımcılar, tarihi İshak Paşa Sarayı ve Ahmed-i Hani Türbesi çevresindeki çöpleri toplamaya başladı.


İshak Paşa Sarayı'nı ziyarete gelenler de çevre temizliği yapan katılımcılara destek verip teşekkür etti.


Türk Kızılay Doğubayazıt Şube Başkanı Kemal Şahin, AA muhabirine, insanlar başta olmak üzere çevrenin her canlı için ortak yaşam alanı olduğunu söyledi.


Herkesin çevreye karşı daha duyarlı olması gerektiğini belirten Şahin, şöyle konuştu:


"Bu projemizle toplumda bir farkındalık yaratarak insanlarımızın çevre duyarlılığını artırmak için böyle bir gayrete girdik. Herkes evini en güzel şekilde temizler, herkes evinin mutlak şekilde temiz olmasını ister. Bizlerin de yaşadığımız bu toplum içerisinde çevremizi temiz tutmamız lazım. Temiz bir dünya istiyorsak geleceğimize ve çocuklarımıza temiz bir çevre bırakmamız en önemli görevimizdir." Kaynak: AA


çevre için Sarayı temizlik çevresinde duyarlılığı Ağrı
duyarlılığı temizlik Sarayı Ağrı
yapıldı için temizlik çevresinde Ağrı
yapıldı İshak Sarayı çevresinde için temizlik Ağrı
Paşa çevresinde Ağrı
İshak Ağrı
Ağrı
Paşa çevresinde İshak temizlik duyarlılığı için Ağrı
Ağrı
Anadolu Ajansı ve İHA'nın sağladığı tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin herhangi bir içerik değişikliği yapmadan, ajanslardan alındığı haliyle direkt olarak yayınlanmaktadır. Ağrı Haberleri kategorisinde yer alan tüm haberlerin yasal sorumluluğu ilgili haber ajanslarına aittir.
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Ağrı, Ahmed-i Hani Türbesi, Belediye, Doğubayazıt, İshak Paşa Sarayı, Kemal Şahin, Türk Kızılay ve Ağrı'nın dört bir yanından Yaşam haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir