Ağrı Güncel

Ağrı'da anneler okuma yazmayı öğrendi, mezuniyet töreniyle kutlandı

Ağrı Valiliği himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde "Anne Akademisi Projesi" kapsamında açılan okuma-yazma kursunda başarılı olan kursiyerlere yönelik mezuniyet töreni düzenlendi.

Ağrı Valiliği himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde "Anne Akademisi Projesi" kapsamında açılan okuma-yazma kursunda başarılı olan kursiyerlere yönelik mezuniyet töreni düzenlendi.

Ağrı - Halk Eğitim Merkezi salonunda gerçekleştirilen törene Vali Mustafa Koç'un eşi Neslihan Gül Koç, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, İl Emniyet Müdürü Yılmaz İpar'ın eşi Beste İpar, şube müdürü Selahattin Bilgiç ve kursiyerler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Şinasi Ünsal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şemsi Türkmen Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı şiir dinletisi gerçekleştirildi. Öğrencilerin Türk edebiyatının kadim şairlerinden şiirler okuduğu program, daha sonra müzik öğretmenlerinin hazırladığı müzik dinletisi ile devam etti. Programın sonunda "Anne Akademisi" projesi kapsamında açılan okuma-yazma kursunu başarılı tamamlayan kadın kursiyer, mezuniyet törenine ilk defa mezuniyet kıyafeti ile geldi. Katılımcılar tarafından proje kapsamında mezun olan 120 kadına belgeleri verildi. Öte yandan "Okulum Beni Bekler" projesi kapsamında okula kazandırılan bir kız öğrenci, Vali Mustafa Koç'un eşi Neslihan Gül Koç ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek'e sürpriz yaparak kendilerine teşekkür ederek onlar için hazırladığı hediyeleri verdi. Vali Mustafa Koç'un eşi Neslihan Gül Koç, yaptığı konuşmada mezun olan kadınları tebrik ederek şunları söyledi, "Annelerimizin her biri, bu proje kapsamında okuma yazmayı öğrenmenin yanında, kendilerine olan özgüvenlerini de artırdılar. Bu vesileyle, bu projeye emek veren ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum."

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, ise, "Bugün burada Anne Akademisi projesinde başta okuma yazma olmak üzere çeşitli kurslarımızı başarıyla tamamlayan Ağrılı annelerimize, velilerimize sertifikalarını takdim etmekten, onlarla bir araya gelerek bu güzel şiir dinletisi ve müzik dinletisi programını izlemekten büyük mutluluk duydum. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Annelerimizi tebrik ediyorum." dedi.

Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Ağrı
Ağrı
Ağrı
Ağrı
Ağrı
Ağrı
Ağrı
Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Ağrı Valiliği, Hasan Kökrek, İstiklal Marşı, Mustafa Koç, Selahattin Bilgiç, Şemsi Türkmen Anadolu Lisesi, Yılmaz İpar gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir