29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı'da Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı'da Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yılı dönümü tüm Türkiye’de kutlandığı gibi, Ağrı'da da coşkuyla kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yılı dönümü tüm Türkiye’de kutlandığı gibi, Ağrı'da da coşkuyla kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen program kapsamında Valimiz Dr. Osman Varol, bayram tebriklerini makamında kabul etti.

Valiliğimizin bahçesinde düzenlenen programda, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı okundu.

Programda konuşan Ağrı Valisi Dr. Osman Varol şunları söyledi:

"Bugün, mazisi şan ve şerefle dolu Yüce Milletimizin, varını yoğunu ortaya koyarak kurtuluş mücadelesi vermesinin, yeniden devlet olma azmini gösterip modern cumhuriyeti kurmasının 97. Yıl dönümünü kutluyoruz. Bugün, milletimizin en zor şartlarda bir araya gelerek nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut aşılayan, attığımız her adımda ders almamız gereken kutlu bir olayı anıyoruz. Biliyoruz ki, her 29 Ekim, el ele vermenin, kenetlenmenin, bağımsız ve onurlu yaşama azmimizi tazelemenin ve geleceğe güvenle bakabilmenin bayramıdır. Cumhuriyet, Milletimizin binlerce yıllık tarihi boyunca gerçekleştirdiği en büyük atılımlardan birisidir.

Cumhuriyetimizin kuruluş süreci, gerek dünya tarihinin gerekse milli tarihimizin kaydettiği büyük ve şanlı bir mücadeleye sahne olmuştur. Bu mücadele, toplum olarak yanmış, yıkılmış, istila edilmiş bir coğrafya üzerinde yeniden dirilişimizin mücadelesidir. Türk milleti, en ağır koşullarda bile, yaşamasının yalnızca hür ve bağımsız Türk devleti ile mümkün olacağına olan inancını ortaya koymuştur.

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ’ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, kanlarıyla bu ları bize vatan yapan ve yaşadığımız bu günlerde de dahil olmak üzere bizlere canlarıyla, kanlarıyla hizmet eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Siz sevgili Ağrılıların ve büyük milletimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Mukaddes vatanımızın birliği ve bütünlüğü uğruna verilen kurtuluş mücadelesinin taçlanarak Cumhuriyetimizin kurulduğu bu çok anlamlı günün yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanları ile bu toprakları vatan yapan ve halen, her geçen gün ve saat bu fedakârlığı göstermeye devam eden tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi milletçe sonsuz şükran ve rahmetle anıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm Ağrı’lı hemşerilerimize ve Aziz milletimize sağlık, huzur ve mutluluk dolu günler diliyorum. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun."

Program sonrasında öğrencilerle bir araya gelerek onlarla yakinen ilgilenen Vali Dr. Osmam Varol: 'Cumhuriyetimiz büyük fedakarlıklar ve zorluklarla ilan edildi, sizler bu değerleri daha da geliştirerek gelecek nesillere aktarmakla görevlisiniz.' dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programına 12. Mekanize Piyade Tugay Komutan V. Albay Serhat Kasalak, Belediye Başkan Vekili Metin Karadoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Turgut, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Keskin, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalık Karabulut, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Çimen, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkan, basın mensupları ve vatandaşlarımız katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı'da Coşkuyla Kutlandı1

Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı da Coşkuyla Kutlandı2

Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı da Coşkuyla Kutlandı3

Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı da Coşkuyla Kutlandı4

Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı da Coşkuyla Kutlandı5

Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı da Coşkuyla Kutlandı6

Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı da Coşkuyla Kutlandı7

Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı da Coşkuyla Kutlandı8

Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı da Coşkuyla Kutlandı9

Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı da Coşkuyla Kutlandı10

Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı da Coşkuyla Kutlandı11

Ekim Cumhuriyet Bayramı Ağrı da Coşkuyla Kutlandı12


Yorum Ekle