Bitlis Güncel

"2. Van Denizi Yüzme Festivali" devam ediyor

VAN - Van Büyükşehir Belediyesi ve Vangölü Aktivistleri Derneğince düzenlenen "2. Van Denizi Yüzme Festivali" kapsamında yüzücüler, Çarpanak Adası açıklarında bir kilometrelik parkurda yüzdü.

VAN - Van Büyükşehir Belediyesi ve Vangölü Aktivistleri Derneğince düzenlenen "2. Van Denizi Yüzme Festivali" kapsamında yüzücüler, Çarpanak Adası açıklarında bir kilometrelik parkurda yüzdü.

Van Gölü'nün tanıtımına katkı sağlamak, göldeki saklı güzellikleri keşfetmek, yerli ve yabancı turistlerin kentte ilgisini artırmak amacıyla gerçekleştirilen festivalde, her gün farklı etkinlikler düzenleniyor.

Festivalin ikinci gününde yaklaşık 200 sporcu ve doğasever, Edremit ilçesinden tekneyle Çarpanak Adası'na geldi.

Burada suya atlayan yüzücüler, Van Gölü'nde yaklaşık bir kilometre kulaç atarak karaya kadar yüzdü.

Vangölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel, AA muhabirine, festivale yoğun katılımın olduğunu belirterek, "Çarpanak'tan karaya kadar yüzdük. Van Gölü'nün korunması ve temiz kalması için herkesin çaba göstermesi gerekiyor. Bunun için farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Destek veren herkese teşekkür ederim." diye konuştu.

İstanbul'dan gelerek festivale katılan Hamide Yılmaz ise etkinliğin güzel geçtiğini ve büyük keyif aldıklarını dile getirdi.

Yılmaz, "20 arkadaşla buraya geldik. Van Gölü'nün suyu çok güzel. Festivale katıldığım için mutluyum." dedi.

Şanlıurfa'dan gelen Nursel Yıldıztekin de "Dün göle dalış yaptık. Mikrobiyalitleri gördük. Bugün de Çarpanak Adası'nda yüzme etkinliğine katıldık. Van'ın harika bir doğası var. Gölü çok güzel. Herkesi burayı görmeye davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel de organizasyon kapsamında katılımcılarla bir araya geldi.

Doğaseverler ve sporcuların Van Gölü'ndeki adalarda ve Nemrut Krater Gölü'nde düzenlenecek etkinliklere katılacağı festival, 23 Temmuz'da sona erecek.

VAN - 2. Van Denizi Yüzme Festivali devam ediyor1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Bitlis, Çarpanak Adası, Edremit, Festival, Göle, Kilometre, Mehmet Fatih Çelikel, Nemrut Krater Gölü, Spor, Van, Van Büyükşehir Belediyesi, Van Gölü, Yüzme gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir