Hakkari Güncel

Yüksekovalılar 'Anjiyo Ünitesi' istiyor

HAKKARİ (İHA) - Hakkari'ni Yüksekova ilçesinde yaşayan vatandaşlar, 130 bin nüfusa hizmet veren devlet hastanesi bünyesinde 'Anjiyo Ünitesi' kurulmasını istiyor.

Hakkâri (İHA) - Hakkari'ni Yüksekova ilçesinde yaşayan vatandaşlar, 130 bin nüfusa hizmet veren devlet hastanesi bünyesinde 'Anjiyo Ünitesi' kurulmasını istiyor.

HAKKARİ - Gün geçtikçe büyüyen ve gelişen Yüksekova ilçesinde tek hastanenin bulunması ve bünyesinde 'Anjiyo Ünitesi' olmaması vatandaşların sıkıntı yaşamasına neden oluyor. Şemdinli ve Derecik ilçeleriyle Esendere beldesi başta olmak üzere toplam 200 bin nüfusa sahip bölgeye hizmet veren Yüksekova'da kalp ve damar rahatsızlıkları olan vatandaşlar Hakkari ve Van'a sevk ediliyor. Hakkari-Yüksekova arası 78 kilometre ve 1 saat 32 dakika, Hakkari-Şemdinli arası 132 kilometre ve 2 saat 52 dakika, Hakkari-Derecik arası 190 kilometre ve 4 saat 26 dakika, Hakkari-Esendere arası 116 kilometre ve 1 saat 45 dakika olduğunu ifade eden vatandaşlar, Van'a olan mesafenin de daha fazla olduğunu dile getirdi.

Sabır Sevmiş isimli vatandaş, Yüksekova'nın Şemdinli, Derecik ve Esendere bölgelerine hitap ettiğini belirterek, "Özellikle bölgede insanlar kalp ve damar gibi hastalıkları olduğu zaman sıkıntılar yaşıyor. İnsanlar burada kalp krizi geçirdiği zaman en yakın Hakkari ve Van var. Bazen yolda bile vefat eden insanlarımız oluyor. Ondan dolayı çok büyük bir ihtiyaç. Biz acil olarak Yüksekova Devlet Hastanesine anjiyo ünitesinin kurulmasını istiyoruz" dedi.

Cahide Bor Önver de, anjiyo ünitesinin olmamasının çok ciddi bir problem olduğunu belirterek, "Yüksekova'da anjiyo ünitesi yok. 130 bin nüfusa sahip bir ilçeden bahsediyoruz. Maalesef buradan Van ve Hakkari illerine gönderiliyor. Devlet büyüklerimizin acilen bu konuya el atmalarını bekliyorum. Bir de Şemdinli ve Derecik'ten gelen hastayı düşünün, yol mesafesi daha fazla oluyor. Onun için acilen bu konuya el atılması lazım. Artık anjiyo ünitesinin Yüksekova'ya kurulmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Derecik, Esendere, Hakkari, Kilometre, Şemdinli, Van, Yüksekova, Yüksekova Devlet Hastanesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir