Hakkari Güncel

Yüksekovalı dağcılardan Aktütün kanyonlarına gezi

HAKKARİ (İHA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bir araya gelen bir grup dağcı, Şemdinli ilçesinin Aktütün bölgesindeki kanyonlarına gezi düzenledi.

Hakkâri (İHA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bir araya gelen bir grup dağcı, Şemdinli ilçesinin Aktütün bölgesindeki kanyonlarına gezi düzenledi.

HAKKARİ - Sabah saatlerinde Yüksekova ilçesinin Cengiz Topel Caddesi'nde bir araya gelen 35 kişilik grubun bu haftaki rotası Şemdinli ilçesinin Aktütün bölgesi oldu. Bölgede ilk olarak kahvaltı yapan dağcı grubu; daha sonra doğa ve kanyonlara yürüyüş gerçekleştirdi. Geziye katılan Mehdi Gözey, '35 kişilik grupla Aktütün bölgesine günü birlik doğa yürüyüşü düzenlediklerini belirterek, "Gruptaki herkes bu etkinliği çok beğenip daha sık yapılmasını talep etti. Bundan sonra Hakkâri bölgemizin keşfedilmeyen hiçbir yeri kalmayacak şekilde geziler yapacağız. Her yeri gezip dünya turizmine kazandıracağız'' dedi.

Güzel bir gün geçirdiklerini belirten Hakan Zanyar Aykut ise ''Bu haftaki rotamız Aktütün bölgesi oldu. 35 kişilik ekiple beraber Aktütün bölgesine doğa yürüyüşü gerçekleştirdik. Aktütün bölgesi kışın programlarımızın odak noktasıdır. Her sene olduğu gibi bu mevsimde de Şemdinli ve Derecik bölgesinde sportif faaliyetlerimiz devam edecek" diye konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Derecik, Hakkari, Opel, Şemdinli, Spor, Yüksekova gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir