Hakkari Çevre

Yüksekova'da hububat ekim alanların koruması için ziraat mühendisleri devrede

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bulunan hububat ekim alanlarında yaşanan hastalıklara karşı Müdür Mehmet Emin Yiğit ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı ziraat mühendisleri devreye girerek çalışmalar başlattı ve konu hakkında çiftçiler bilgilendirildi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bulunan hububat ekim alanlarında yaşanan hastalıklara karşı Müdür Mehmet Emin Yiğit ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı ziraat mühendisleri devreye girerek çalışmalar başlattı ve konu hakkında çiftçiler bilgilendirildi.

Hakkâri - Yüksekova İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emin Yiğit ve kurumun ziraat mühendisleri ile bölgede çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Hakkari ve ilçelerinde en büyük tarım arazilerine sahip olan Yüksekova ovası, farklı sebze ve meyve yetiştiriciliğinde öncülük etmeye devam ediyor. Yüksekova'nın hububat ekim alanlarında incelemeler yapan Yiğit, ziraat mühendislerinden bilgi aldı.

Beşbulak köyünde hububat ekim alanlarında yapılan incelemelerde hastalık kontrolleri yapılırken, buğday ekim alanlarında pas hastalığına rastlandı.

Ekim alanında çıkan hastalıkla ilgili çiftçilere bilgi veren mühendisler, alanın bir an önce ilaçlanmasının gerekli olduğunu belirttiler.

Yiğit ve kuruma bağlı ziraat mühendisleri alanda çalışmalarını sürdürüyorlar.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Hakkari, Yüksekova gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir