Iğdır Çevre

Yolda yaralı bulunan yavru leyleğe sahip çıkan vatandaşın insanlık örneği

Iğdır'da bir vatandaşın yolda yaralı halde bulduğu yavru leyleği kendi çabalarıyla besleyip bakımını üstlenmesi takdir topladı.

Iğdır'da bir vatandaşın yolda yaralı halde bulduğu yavru leyleği kendi çabalarıyla besleyip bakımını üstlenmesi takdir topladı.

Iğdır - Iğdır'da vinç işletmeciliği yapan Keremcan Ardin, Aralık ilçesi Gödekli köyüne araç çekmek için vinci ile yola çıktı. Keremcan Ardin, seyir halinde iken yol kenarında bulunan elektrik direklerin üstündeki yuvadan yavru bir leyleğin düştüğünü gördü. Yavru leyleğin yanına giden Ardin, yavru leyleğe araç çarptığını fark etti. Ardin, ilk başta ne yapacağını bilemezken, hayvanın zayıf ve aç olduğunu fark etti. Hemen elindeki su şişesinden bir miktar su verdiği yavru leyleği kucağına alarak iş dönüşü açık veteriner bulayınca evine götürdü. Kendi imkanları ile yavru leyleği besleyen Ardin, yaralara da yanındaki kremlerden sürdü. Ardin, ertesi gün yavru leyleği Iğdır Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim etti. Ekipler tarafından teslim alınan yavru leylek tedavisi ardından doğaya bırakılacak. Vatandaşlara hayvanların bakımına duyarlı olma çağrısında bulunan Ardin, "Aracımız Gödekli'ye araç çekimi için gitmişti. Giderken yavru bir leyleğin yol ortasında araç çarptığını ve yaralı olduğunu gördüm. Hem yavru leylek olması hem de bu sıcak havada bu şekil yavrunun bırakılması yanlıştı. Ben yavru leyleği alarak bakım ve beslemesini yaptım. Daha sonra da yavru leyleği Iğdır Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim ettim" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Iğdır haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Iğdır Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Iğdır'ın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Iğdır gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir