Bingöl Asayiş

Yaşlı kadını yangından komşusu kurtardı

Bingöl merkeze bağlı Yeşilköy'de çıkan yangında bir ev tamamen kullanılamaz hale geldi. Yangın sırasında evde olan yaşlı kadını ise komşusu kurtardı.

Bingöl merkeze bağlı Yeşilköy'de çıkan yangında bir ev tamamen kullanılamaz hale geldi. Yangın sırasında evde olan yaşlı kadını ise komşusu kurtardı.

Bingöl: Alınan bilgilere göre yangın, merkeze bağlı Yeşilköy köyünde çıktı. Elektrik tesisatından çıktığı düşünülen yangını komşuları fark etti. O sırada evde olan 65 yaşındaki Kadriye Hişan'ın bağırması üzerine komşusu eve koştu. Komşusu Ramazan Koçakelçi, yaşlı kadını evden hızlıca çıkardı. Yangının büyümesi üzerine jandarma ve Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine haber verildi. Ekipler ve vatandaşların desteğiyle yangın, diğer evlere sıçramadan söndürüldü ancak yaşlı kadının evi kullanılmaz hale geldi.

Evi yanan yaşlı kadını kurtaran komşusu Ramazan Koçakelçi, "Komşum benim, bağırınca koştum geldim. Elektrik tesisatından çıktı. Yangından Kadriye teyzeyi de ben çıkardım. Mutfaktan zor çıkardım, benim kaşım, saçlarım yandı. Teyze zaten garibandır, bütün eşyası yandı. Ev küle döndü, her şeyi yandı" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bingöl haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bingöl Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bingöl'ün dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Bingöl, Bingöl Belediyesi, Jandarma, Yangın gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir