Ekonomi

Yapı Kredi'nin "Yarınlara Kartopu" projesi Trabzon'a geliyor

İSTANBUL - Yapı Kredi'nin Yarınlara Kartopu projesi kapsamındaki eğitimler Yapı Kredi Trabzon Şubesi'nde gerçekleştirilecek.

İSTANBUL - Yapı Kredi'nin Yarınlara Kartopu projesi kapsamındaki eğitimler Yapı Kredi Trabzon Şubesi'nde gerçekleştirilecek.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, 0-6 yaş grubundaki çocukların gelişimini ve ebeveynlerini destekleme amacını taşıyan eğitimler, 2 Temmuz saat 18.30'da Yapı Kredi Trabzon Şubesi'nde, Prof. Dr. Selçuk Şirin'in katılımıyla herkese açık ve ücretsiz bir şekilde yapılacak.

Proje kapsamında, Prof. Dr. Şirin ve seçkin akademisyenlerden oluşan uzman proje ekibinin danışmanlığında, 0-6 yaş arası çocuklara gelişimsel olarak uygun deneyimler sağlamak için farklı konularda eğitim içerik ve setleri hazırlandı.

Tüm bu eğitim ve gelişim materyalleri ile çocukların bilişsel gelişimine katkıda bulunmanın yanı sıra ebeveynlere de çocuk gelişimi hakkında temel bilgi ve kaynaklar sunularak daha sağlıklı, mutlu ve başarılı bireyler yetiştirilmesine destek olunması amaçlanıyor.

Projenin ilk yıl uygulaması, deprem bölgesinde 3-6 yaş arasını kapsıyordu. Bu yıl Türkiye'ye yayılan proje ile ilk 5 yılın sonunda çocuklar, 36 kitaptan oluşan bir kitaplığa sahip olacak. Öte yandan Yarınlara Kartopu web sitesindeki ücretsiz eğitim içerikleri ile uygulayıcılara, çocukların bilişsel, duygusal ve sosyal gelişimi üzerine içerik kütüphanesi sunuluyor.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir