Ekonomi

Yapı Kredi FRWRD, dünyanın en iyi finansal inovasyon laboratuvarları listesinde

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan:
- "Müşterilerimize en inovatif çözümleri en iyi deneyimle oluşturacak şekilde sunabilmek için Yapı Kredi FRWRD çatısı altındaki çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz"

İSTANBUL - Yapı Kredi FRWRD, Global Finance'in "World's Best İnnovation Labs 2023" listesinde yerini aldı.

Yapı Kredi'den yapılan açıklamaya göre, dünyanın en iyi finansal inovasyon laboratuvarlarının bulunduğu listede yer alan Yapı Kredi FRWRD, girişimlere sağladığı katkılarla Türkiye'deki girişimcilik ekosistemini ileri taşırken, müşterilerine de en inovatif çözümleri en iyi deneyimle birleştirerek ulaştırmayı hedefliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, sektörde standartları belirleyen çözümler ve teknolojiler üretirken fintech ve startup'larla da yakın iş birlikleri ve ortak çözümler geliştirdiklerini bildirdi.

Doğan, "Ülkemizdeki inovasyon kültürü ve girişimcilik ekosistemine değer katarken müşterilerimize en inovatif çözümleri en iyi deneyimle oluşturacak şekilde sunabilmek için Yapı Kredi FRWRD çatısı altındaki çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu kapsamda Yapı Kredi olarak ülkemizi geleceğe taşıyacak yüksek katma değerli projelerin geliştirilmesinde öncü olmak ve girişimcileri desteklemek adına Yapı Kredi FRWRD ile güçlü bir inovasyon kültürü ve ekosistemi oluşturduk." ifadelerini kullandı.

Hem kurum içerisinde hem de kurum dışında bu kültürü geliştirirken girişimcilik ekosistemiyle de sağlam temeller üzerinde iş birlikleri kurduklarını aktaran Doğan, şunları kaydetti:

"İnovasyona verdiğimiz önemin en büyük göstergelerinden olan Yapı Kredi FRWRD ile kurduğumuz partnerlikler ve ağımızdaki lider mentorler ile Türkiye'nin en zengin network'üne sahip olan, en güçlü hızlandırma programlarından birini farklı dikeylerde sürdürmeye devam ederek girişimcilere eğitim, mentorluk, yatırımcı eşleştirmeleri, globalleşme gibi pek çok fırsat sunuyoruz. Önümüzdeki dönemde de güçlü markamız ve zengin network'ümüz ile startup dostu olma misyonumuzu sürdürmeye, ülkemizdeki girişimcilik ekosistemini geliştirmeye ve büyütmeye devam edeceğiz."

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir