Ekonomi

Vodafone "Anında Bakiye" ile hızlı ödeme seçeneği sunuyor

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin:
- "Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan dijital iş ortağı olma hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz"

İSTANBUL - Vodafone, ödeme uygulaması Vodafone Pay ve ön ödemeli alışveriş kartı Vodafone Pay Kart'tan oluşan Vodafone Pay ürün ailesini yeni özelliklerle geliştirmeye devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni "Anında Bakiye" özelliği sayesinde, müşteriler Vodafone Mobil Ödeme için tanımlı olan bakiyelerini Vodafone Pay içindeki kartlarına aktararak istedikleri yerde harcayabilecek. Müşteriler, sanal kartlarına aktardıkları Mobil Ödeme limitlerini online'daki harcamalarına ek olarak QR fonksiyonuyla fiziksel dünyada da harcayabilecek. Yüklenen tutarı, daha sonra Vodafone faturasına yansıtarak ödemek mümkün olacak.

Vodafone müşterileri, Vodafone Mobil Ödeme ile sadece anlaşmalı işyerlerinde limitlerini harcayabilirken, "Anında Bakiye" sayesinde bu limiti Vodafone Pay Kart'ına aktarıp dilediği yerde harcama yapabiliyor ve bu harcamalarını daha sonra Vodafone faturasına yansıtarak ödeyebiliyor.

Hem uygulama içi hem uygulama dışındaki ödemeler için kampanyalar mevcut olup, müşteriler harcadıkça kazanabiliyor. Kart taşımak istemeyen bir müşteri, sanal kartıyla da alışverişini yaparak harcamasını mobil faturasına yansıtabiliyor.

Vodafone Mobil Ödeme'de, yapılan harcamalar faturalı hatlarda Vodafone faturasına yansıtılırken, faturasız hatlarda bakiyeden düşülüyor.

Bir mobil cüzdan uygulaması olan Vodafone Pay ise herhangi bir banka müşterisi olunmasına gerek kalmadan, online alışveriş yapmak, ATM'den para çekmek, fatura ödemek gibi basit bankacılık işlemlerini yönetmeyi mümkün kılıyor. Vodafone Pay'in ürünlerini kullanan toplam kullanıcı sayısı 5,5 milyona ulaştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, kolay, hızlı ve güvenli ödeme yöntemleri sunan Vodafone Pay uygulamalarını her geçen gün geliştirdiklerini belirtti.

Yeni sundukları "Anında Bakiye" özelliğiyle, müşterilerin Vodafone Mobil Ödeme limitini Vodafone Pay Kart'ına aktararak tüm alışverişlerini hızlı ve pratik ödeme yöntemi olan Vodafone Pay Kart ile gerçekleştirip, aktardığı tutarı daha sonra mobil faturasında güvenle ödeyebildiğini belirten Şahin, şunları kaydetti:

"Müşterilerimiz, sanal kartlarına aktardıkları Mobil Ödeme limitlerini online'daki harcamalarına ek olarak QR fonksiyonuyla fiziksel dünyada da harcama yapabiliyor. Bu yeni özellikle, mevcut ekonomik durumda müşterilerimize yapacakları harcamaları bir sonraki fatura dönemine kadar erteleme imkanı ve kredi kartı olmayan ya da kart limiti dolu olan müşterilere harcama yapabilecekleri alternatif bir ödeme kanalı sunmayı amaçlıyoruz. Vodafone olarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan dijital iş ortağı olma hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir