Hakkari Güncel

VEDAŞ ekipleri kesintisiz enerji mesaisinde

Hakkari'nin Şemdinli ve Derecik ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle zarar gören enerji hatları, Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekiplerinin aralıksız çalışmaları sonucu onarılıyor.

Hakkari'nin Şemdinli ve Derecik ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle zarar gören enerji hatları, Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekiplerinin aralıksız çalışmaları sonucu onarılıyor.

Hakkâri - Bölgede etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışı nedeniyle arızalanan enerji nakil hatlarını onararak enerji akışını yeniden sağlamak için gece gündüz çalışan VEDAŞ ekipleri, eksi 10 derece ve tipiye rağmen enerji vermek için seferber oldu. Şemdinli'nin Şapatan, Seyirtepe ve Beşevler bölgesinde aşırı kar yağışından dolayı kopan enerji nakil hatları, ekiplerin çalışmalarıyla onarılıyor. Zorlu coğrafyaya rağmen arızaları kısa sürede tamamlayan ekipler, bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Derecik, Hakkari, Kar Yağışı, Şemdinli, Van, VEDAŞ gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir