Van Güncel

Vanlı judocu Hira İşnas Romanya'dan gümüş madalyayla döndü

VAN - Van Büyükşehir Belediyespor bünyesindeki milli judocu Hira İşnas, Romanya'da yapılan Judo Minikler Balkan Şampiyonasında ikinci, Ammar Kiyağ ise yedinci oldu.

Van: Van Büyükşehir Belediyespor bünyesindeki milli judocu Hira İşnas, Romanya'da yapılan Judo Minikler Balkan Şampiyonasında ikinci, Ammar Kiyağ ise yedinci oldu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, başarılarıyla milli takıma seçilen 11 yaşındaki Hira İşnas ile 12 yaşındaki Ammar Kiyağ, 17-18 Haziran'da Romanya'nın Sibiu kentinde düzenlenen Balkan Judo Şampiyonası'na katıldı.

Şampiyonada 28 kilogramda mücadele eden İşnas, gümüş madalyanın sahibi olurken, Ammar Kiyağ ise 30 kilogramda Balkan yedincisi oldu.

Van Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Fatih Sevinç, sporcularının uluslar arası arenada ülkelerini başarıyla temsil etmesinin gururunu yaşadıklarını söyledi.

Vanlı sporcuların her alanda yer almaları için gayret sarf ettiklerini belirten Sevinç, "Kulübümüz sporcularının dünyanın dört bir yanından gelen sporcularla aynı minderde yer almaları bizi mutlu ediyor. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Ozan Balcı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterimiz Mehmet Fatih Çelikel'e sporun ve sporcunun yanında oldukları için teşekkür ediyoruz. Bu başarıların katlanarak devam edeceğine yürekten inanıyoruz. Balkan şampiyonasında ay yıldızlı bayrağımızı gururla temsil eden Hira ve Ammar'ı tebrik ediyoruz." diye konuştu.

Vanlı judocu Hira İşnas Romanya
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Mehmet Fatih Çelikel, Ozan Balcı, Spor, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir