Van Güncel

Van Valisi Balcı, yapımı devam eden göletlerde incelemelerde bulundu

VAN - Van Valisi Ozan Balcı, kentte yapımı devam eden tarımsal sulama göletlerinde incelemelerde bulundu.

Van: Van Valisi Ozan Balcı, kentte yapımı devam eden tarımsal sulama göletlerinde incelemelerde bulundu.

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, Balcı, DSİ 17. Bölge Müdürü Ayhan Şahna ve AK Parti İl Başkanı Emre Güray ile İpekyolu ilçesi Karagündüz Mahallesi'ne gitti.

İpekyolu Kaymakamı Abdulkadir Umut Kasman ve mahalleliler tarafından karşılanan Balcı, gölet yapımının devam ettiği alanda incelemelerde bulundu görevlilerden bilgi aldı.

Tarımsal sulama göletlerinin tamamlanmasıyla çiftçinin ürün veriminin üç katına çıkacağını belirten Balcı, şunları kaydetti:

"Tarımın geliştirilmesi için meyvecilikten sebzeciliğe, meraların ıslahından sertifikalı tohum dağıtımına kadar birçok iş yapıyoruz. En önemlisi sulama göleti yapımı, çünkü Van, mera varlığı açısından Türkiye'nin sayılı illerinden birisi. Ayrıca 3 milyon 500 bin küçükbaş hayvan var. Dolayısıyla göletlerin yapılması bizim için hayati önem taşıyor. Şu anda 500 bin dönüm arazi sulanıyor. Elimizdeki göletler bittiği zaman 250 bin dönüm arazi sulu tarıma açılacak. Ancak 1 milyon 500 bin dönümlük alanımız sulu tarım yapılma potansiyeline sahip. Bu sulama göletlerimiz bittiğinde toplam 2 milyon 500 bin dönüm arazide sulu tarım yapılabilecek."

Bu sayede çiftçilerin daha çok üretim yapma imkanı bulacağını vurgulayan Balcı, "Sulu tarımda çiftçimiz ürününden 3 kat fazla verim alacak. Biz çiftçimizin zenginleşmesi, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için devletimizin bütün imkanlarını kullanıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız, ilimizi ziyaretinde sulama göletleri ile ilgili talimat vermişti. Biz de ilimizdeki tüm aktörlerle birlikte çalışıyoruz. Göletlerimiz Vanımıza, çiftçilerimize hayırlı olsun." dedi.

Balcı ve beraberindekiler daha sonra Özalp ve Gürpınar ilçelerine geçerek devam eden gölet çalışmalarını inceledi.

Van Valisi Balcı, yapımı devam eden göletlerde incelemelerde bulundu1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, AK Parti, Ayhan Şahna, Emre Güray, Göle, Gürpınar, İpekyolu, Özalp, Ozan Balcı, Sosyal medya, Türkiye, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir