Van Güncel

"Van Kültür Yolu Festivali"nde çocuklar gökyüzü gözlemi yaptı

VAN - Kültür ve Turizm Bakanlığınca organize edilen "Van Kültür Yolu Festivali" kapsamında çocuklar gökyüzü gözlemi yaptı, film etkinliklerine katıldı.

VAN - Kültür ve Turizm Bakanlığınca organize edilen "Van Kültür Yolu Festivali" kapsamında çocuklar gökyüzü gözlemi yaptı, film etkinliklerine katıldı.

Atatürk Kültür Parkı'nda oluşturulan Çocuk Köyü'nde planetaryumda gökyüzüyle ilgili filmler izleyen çocuklar, uzmanlar eşliğinde teleskoplarla gökyüzünü inceleme fırsatı buldu.

Gökyüzü Gözlem Sergisi'ni de gezen çocuklar, bilim atölyelerinde uzaydan mikrobiyolojiye kadar birçok konuda ilginç deneylerle eğlenceli anlar yaşadı.

Çocuklar, "Hacivat ve Karagöz" ile "Kral Şakir" adlı çocuk tiyatrolarıyla buluşturuldu.

Festival kapsamında yazar Sait Ebinç ise Van İl Halk Kütüphanesi'nde "Şehir Hafıza ve Hatıra" ve Van Müzesi'nde ise Yaşayan Miras Ustaları" söyleşisi gerçekleştirdi.

Akdamar Adası'nda konser, Kent Meydanı'nda da "Aşıklar Programı" etkinliğinin yapıldığı festivalde, Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği ve Medeniyetler Korosu, "Dillerden Yüreklere Halk Ezgileri" adlı konserde müzikseverlerle buluştu.

Van Kültür Yolu Festivalinde çocuklar gökyüzü gözlemi yaptı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Akdamar Adası, Festival, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tiyatro, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir