Van'ın Edremit Belediyesi'nin Yüzen Otel Projesi onaylandı

Van'ın Edremit Belediyesi'nin Yüzen Otel Projesi onaylandı

VAN - Van'ın Edremit Belediyesi'nin, turizm, istihdam ve mesleki unsurları bir arada barındıracak olan "Yüzen Otel" projesi onaylandı.

VAN - Van'ın Edremit Belediyesi'nin, turizm, istihdam ve mesleki unsurları bir arada barındıracak olan "Yüzen Otel" projesi onaylandı.

Edremit Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, DAKA tarafından 4 il adına sunulan 7 proje bakanlık tarafından başarılı bulundu.

Belediyenin "Edremit'te Turizm Odaklı İstihdam Projesi" Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanarak, destek almaya hak kazandı.

Açıklamada, ifadelerine yer verilen Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Türkiye'de az sayıda örneği olan projenin bölgede bir ilk olduğunu belirtti.

Edremit adına projenin onaylanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Say, ilçenin tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra doğasıyla unutulmaz bir tatil fırsatı sunduğunu anlattı.

Yüzen Otel Projesi'nin turizm, istihdam ve mesleki eğitim unsurlarını bir arada barındırdığını ifade eden Say, şunları kaydetti:

"Bu konseptin içerisinde denizcilik, otelcilik alanında eğitim gören üniversite ve lise öğrencilerin staj yapacağı bir uygulama oteli gibi olarak hizmet verecek. Burada elde edilen gelir ise sosyal yardımlaşma alanlarında kullanılacak. Deniz üzerinde hem konaklama, hem restaurant kafe hizmetleri hem de toplu organizasyonlar anlamında benzersiz bir deneyim sunmak açısında turizme büyük bir katkısı olacaktır."

Bu proje ile turizm alanında kapı aralanmıştır

Kente gelen ziyaretçilerin bölgeyi daha fazla keşfetmeleri açısından turizm alanında bir kapının aralandığını vurgulayan Say, şöyle devam etti:

"Mevcut turizm yatırımlarına farklı bir boyut kazandırmayı amaçlıyorduk. Bu projelerinin Van adına bir ilk olacağını, turizm alanında da kapının aralanmasına vesile oldu. Bu proje ile ilçemizin turizmi açısından önemli bir gelişme yaşanmıştır. Bu projemiz hem ilçemizin turizmine katkı sağlayacak hem de istihdam anlamında iş kapısı olacaktır. İlimiz adına ilerleyen yıllarda gerek yatırımcılar gerekse de devlet eliyle çok daha farklı bir konuma gelecektir. Böylesi değerli bir projenin ilimize ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Hep birlikte çok daha güzel işlere imza atacağımıza olan inancım tamdır."Kaynak:AA

Etiketler: Yüzen otel, DAKA, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, proje, van.

Yorum Ekle