Van Asayiş

Van Gölü'nde fırtınaya yakalanan 4 kişi kurtarıldı

Van'ın Erciş ilçesinde şişme botla Van Gölü'ne açıldıktan sonra fırtınaya yakalanan ve kendilerinden haber alınamayan 4 kişi, insansız hava aracı (İHA) tarafından yerleri tespit edildikten sonra kurtarıldı.

Van'ın Erciş ilçesinde şişme botla Van Gölü'ne açıldıktan sonra fırtınaya yakalanan ve kendilerinden haber alınamayan 4 kişi, insansız hava aracı (İHA) tarafından yerleri tespit edildikten sonra kurtarıldı.

Van: Şişme botla Van Gölü'ne açıldıktan sonra bir daha kendilerinden haber alınamayan 4 kişi için yakınları tarafından 112 Çağrı Merkezi'ne ihbarda bulunuldu. İhbar üzerine bölgeye jandarma, Sahil Güvenlik Komutanlığı, 112 Acil Sağlık ve dalgıç ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen gece görüşlü İHA ile havadan, sahil güvenlik ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından da hem kıyıdan hem de gölde arama tarama yapıldı.

Yapılan çalışmalar sonucunda İHA ile tespit edilen 4 kişinin bulunduğu bölgeye Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri sevk edildi. Bölgeye giden ekipler, kaybolan kişileri sakinleştirdikten sonra Yaylıyaka bölgesindeki iskelede bekleyen 112 Acil Sağlık ekipleri teslim etti.

4 kişi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezine götürüldü.

Sahil Güvenlik Van Gölü Grup Komutanı Binbaşı Fırat Aslan da tıp merkezine gelerek kurtarılan 4 kişinin sağlık durumları hakkında doktorlardan bilgi aldı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Çağrı Merkezi, Dalgıç, Doktor, Dursun Odabaş Tıp Merkezi, Erciş, Jandarma, Van, Van Gölü gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir