Van Güncel

Van'daki kamu hastanesi "Anne Dostu" unvanı kazandı

VAN (İHA) - Van İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan proje çerçevesinde yapılan denetimler sonucunda Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi "Anne Dostu" unvanı almaya hak kazandı.

VAN (İHA) - Van İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan proje çerçevesinde yapılan denetimler sonucunda Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi "Anne Dostu" unvanı almaya hak kazandı.

VAN - Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kadın ve Üreme Sağlığı Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen "Ulusal Anne Dostu Hastane" programı kapsamında Van'ın en büyük kamu hastanesine "Anne Dostu Hastane" unvanı verildi.

Konuyla ilgili konuşan Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Özlem Şen, 'Ulusal Anne Dostu Hastane'ye başvurmak için gerekli standartları sağlamış olmak gerektiğini belirtti. Başhekim Yardımcısı Özlem Şen, "Başvuruda bulunmak için öncelikle bir gebe okulunun mevcudiyeti, anne adaylarımıza güvenli ve kaliteli doğum hizmeti sunabilmenin gerektirdiği fiziki şartlar, personelimizin bu konuda eğitilmiş olması gereklidir. Bunları tamamladıktan sonra başvurumuzu yaptık ve yapılan denetimin ardından da bu unvanı almayı hak kazandık. Bundan sonra anne adaylarımız hastanemize geldiklerinde 'ulusal anne dostu' felsefesine uygun olarak hizmet alacaklar. Mutlu anneler ve mutlu bebekler görmekten mutluyuz. Bu sağlık hizmetinde kaliteyi arttırmaktan da son derece mutluyuz" dedi.

İkinci bebeğini dünyaya getiren Didem Çobanhan ise doğum öncesindeki tüm kontrollerini aynı hastanede yaptırdığını belirterek, "Doğum öncesinde hastane bünyesinde açılan gebelik okulunda gerekli eğitimleri aldım. Doğum esnasında da kayınvalidem yanımda olduğunu için çok rahattım. Bu güzel şartları sağlayan hastane yönetimine ve çalışanlarına teşekkür ederim" diye konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Sağlık Bakanlığı, Van, Van İl Sağlık Müdürlüğü gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir