Van Güncel

Van'daki işçilerin protestoları 9'uncu gününde

Van'da işten çıkarılan işçilerin DEM Partili İpekyolu Belediyesi önünde başlattıkları süresiz eylemi devam ediyor.

Van'da işten çıkarılan işçilerin DEM Partili İpekyolu Belediyesi önünde başlattıkları süresiz eylemi devam ediyor.

Van: DEM Partili Van Büyükşehir Belediyesi ile İpekyolu Belediyesi, 1 Mayıs İşçi Bayramı'ndan 1 gün sonra çok sayıda işçinin iş akdine son vermişti. İşten çıkarılan işçiler, 9 gündür HAK-İŞ Van Şubesi öncülüğündeki eylemlerini sürdürüyor. Belediye önünde çadır kuran işçiler, verilen karara tepki göstererek işlerine geri dönmek istiyor.

"İnsanın hayatıyla oynuyorlar"

İşten çıkarılan İsmail Demirezen isimli işçi, çalıştığı süre içinde düzenli bir şekilde işe gittiğini ve ek mesailere dahi kaldığını belirtti. Yeni yönetimle tüm düzenlerinin bozulduğunu ifade eden Demirezen, "Daha bir hizmet yapmadan ilk olarak personeli işten çıkardılar. Eğer ki bir haksızlık varsa ilk beni işten çıkarın. Biz işe girinceye kadar buradaki eylemlerimizi sürdüreceğiz. Belediye şu an personel alıyor. Madem ki personele ihtiyaç yok, bu kadar borç varsa niye eleman alıyorsunuz? Bir mesaj atarak insanın hayatıyla oynuyorlar. Bu olacak şey değil, bu bir zulümdür. Çocuklarımın psikolojileri bozuldu. Gidecek bir yerimiz yok. İşe geri dönene kadar da buradayız. Ben tek de kalsam yine buradan gitmeyeceğim. Çünkü bu benim hakkımdır. Eğer bir haksızlık varsa çıkarsınlar" diye konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, İpekyolu, İpekyolu Belediyesi, İsmail Demir, Van, Van Büyükşehir Belediyesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir