Van Güncel

Van'daki İranlılar, ülkelerindeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için oy kullandı

VAN - Van'da bulunan İranlılar, ülkelerindeki 14. dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için oy kullandı.

Van: Van'da bulunan İranlılar, ülkelerindeki 14. dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için oy kullandı.

İran'daki cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci turu kapsamında Van Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TSO) sandık kuruldu.

Saat 08.00'de oy kullanma işleminin başlamasıyla TSO'ya gelen İranlılar, işlemlerin ardından tercihlerini yaptı.

Tatil için Van'da bulunduğunu belirten Sara Esmaeılpour, ikinci tur için oy kullanmaya geldiğini söyledi.

Seçim sonucunun hayırlı olmasını dileyen Esmaeılpour, "Sandıkların kurulması ve oy kullanma yerlerinin ayarlamasında emeği geçenlere teşekkür ederim. İkinci tur seçimleri için burada ciddi bir yoğunluk var. Burada bulunan İranlılar, kurulan sandıklar sayesinde oylarını rahatlıkla kullanıyorlar." diye konuştu.

Ailesiyle oy kullanmaya gelen Parviz Safari, "14. dönem cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci turu için oy kullandık. Ülkemize seçimlerin hayırlar getirmesini diliyorum. Hem heyecan hem de yoğunluk var." dedi.

Van
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Van, Van Ticaret ve Sanayi Odası gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir