Van'daki çığ düşmesi sonucu hayatını kaybedenler için Iğdır'da mevlit okutuldu

Iğdır'da, Van'ın Bahçesaray ilçesindeki çığda ve son zamanlarda yaşanan olaylarda hayatını kaybedenler için mevlit okutuldu, kurban kesildi.

Van'daki çığ düşmesi sonucu hayatını kaybedenler için Iğdır'da mevlit okutuldu

'da, 'ın Bahçesaray ilçesindeki çığda ve son zamanlarda yaşanan olaylarda hayatını kaybedenler için mevlit okutuldu, kurban kesildi.

Ulu Cami'de valilikçe düzenlenen programda, İdlib'de rejim güçlerinin saldırısında şehit olan askerlerin yanı sıra 'daki depremde ve İstanbul'da uçağın pistten çıkması olayında hayatını kaybedenler, Bahçesaray'daki çığ felaketinde şehit olan kamu görevlileri ve vatandaşlar için mevlit ile Kur'an-ı Kerim okunup, dualar edildi.

Iğdır Valisi Enver Ünlü ve beraberindeki kurum amirleri ve vatandaşlar, programın ardından cami bahçesine çıktı. Bahçede, söz konusu olumsuzlukların benzerlerinin bir daha yaşanmaması temennisiyle 3 kurban kesildi.

Ünlü, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, "Geçtiğimiz pazartesi günü İdlib'de hain bir saldırı sonucu şehitlerimiz oldu. Elazığ'da, 'da bir deprem acısı yaşadık, yine kardeşlerimizi depremde kaybettik. Van'da sevgili vatandaşlarımız çığ altında kaldı, onları çığdan kurtarmaya giden askerlerimiz, AFAD görevlilerimiz, korucularımız ve aziz vatandaşlarımız çığ altında kaldı. Bir acı derken, üstüne bir acı daha eklendi. Dün yine bir uçak kazası yaşadık." dedi.

Bu sıkıntılı günlerin aşılacağını ve 'nin güzel günler göreceğini belirten Ünlü, şunları kaydetti:

"Millet olarak hep birlikte bu acı ve yaralarımızı saracağız. Biz mazlumlara çare olmuş, haktan, adaletten ayrılmamış, şehitler vermiş bir milletiz, hak yolundayız. Bugün de bu kurbanlarımızı hak yolunda kurban eyledik. Allahu Teala belalardan, musibetlerden aziz milletimizi, güvenlik kuvvetlerimizi muhafaza etsin diye bu kurbanları kestik."

Programa Ünlü ve kurum yöneticileri ile temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş da katıldı.

Kaynak: AA

Editörün Seçtikleri

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi yeni açılan 15 bölüme ilk kez öğrenci alacak

Ağrı Valisi Varol Diyadin kaplıcalarını inceledi

Ağrı Valisi Varol, Belediye Başkanı Sayan'ı ziyaret etti

Ağrı Valiliği Kovid-19'a karşı ek tedbirler aldı

Minik Leyla'nın ölümüne ilişkin yargılanan amcadan "Leyla benim ciğerim" savunması

Yorum Ekle