Van'da "Vefa Sosyal Destek Grubu" yaşlılara iyilik dağıtıyor

Van'ın Gürpınar ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları sınırlandırılan 65 yaş ve üstü bireyler ile kronik hastalığı olanların ihtiyaçları "Vefa Sosyal Destek Grubu"nca karşılanıyor.

Van'da "Vefa Sosyal Destek Grubu" yaşlılara iyilik dağıtıyor

'ın ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları sınırlandırılan 65 yaş ve üstü bireyler ile kronik hastalığı olanların ihtiyaçları "Vefa Sosyal Destek Grubu"nca karşılanıyor.

Ekipler, 112, 153, 155 ve 156 numaralı hatları arayıp yardım talebinde bulunanların ihtiyaçlarının karşılanması için seferber oluyor.

İlçe merkezinin yanı sıra kırsal mahallelerde de yaşayan kişilerin ihtiyaçlarını karşılayan ekipler, talep edilen ürünleri özenle temin ederek evlere teslim ediyor.

Ekipler, ilçeye bağlı Erkaldı Mahallesi'nde 72 yaşındaki Zinnet Utancik'ın ihtiyaçlarını giderdi.

Ekiplerin şefkatli yaklaşımından duyduğu memnuniyeti dile getiren Utancik, "Diş ağrısından dolayı sabaha kadar yatamadım. Yemek getirenlere bu durumu söyledim. Allah razı olsun dünden beri ilgileniyorlar. Allah devletimize zeval vermesin. Biz, devletimizden razıyız." dedi.Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Ağrılı koronavirüs hastası ECMO tedavisi ile hayata tutundu

Ağrılı siyasetçi Ahmet Tekdal, son yolculuğuna uğurlandı

Ağrı'da bir kişi kayınpederini silahla yaraladı

Ağrı'da bir vatandaş bahçesinde patlamamış tank topu mermisi buldu

Doğu'nun tarihine ışık tutan mekanlar, normalleşmeyle yeniden kapılarını açtı

Yorum Ekle