Van Güncel

Van'da taşkından zarar gören mahallede çalışmalar sürüyor

VAN - Van'ın Özalp ilçesinde derenin taşmasıyla zarar oluşan yol, köprü ve dere yataklarında onarım çalışması başlatıldı.

VAN - Van'ın Özalp ilçesinde derenin taşmasıyla zarar oluşan yol, köprü ve dere yataklarında onarım çalışması başlatıldı.

İlçeye 4 kilometre uzaklıkta bulunan Boyaldı Mahallesi'nde dün gece etkili olan sağanak, derenin taşmasına yol açtı.

Taşkın nedeniyle mahalledeki bazı ev ve ahırlar su içinde kaldı, yol, köprü ve dere yatakları zarar gördü.

Bazı küçükbaş hayvanların da telef olduğu mahallede, Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü ve Özalp Belediyesi ekipleri, su birikintilerini tahliye etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Mahalle muhtarı Yılmaz Gökdere, AA muhabirine, derenin taşmasıyla oluşan selden 10 hanenin etkilendiğini söyledi.

Dere yatağındaki menfezin yenilenmesi gerektiğini belirten Gökdere, "Dün akşam saatlerinde mahalleyi sel bastı ve vatandaşlarımız perişan oldu. Parktan geçen derede yapılan menfez tıkandığı zaman taşkınlar oluyor. Derenin ıslahı ve menfezlerin yükseltilmesi için talepte bulunuyoruz. Ekiplerle çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

Evi zarar gören Çetin Taytaş ise "Ciddi bir zararımız yok ama dört bir yanımız çamur oldu. Belediye ekipleri de dün akşamdan beri bize yardımcı oluyor." diye konuştu.

VAN - Taşkından zarar gören mahallede çalışmalar sürüyor1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Kilometre, Muhtar, Özalp, Özalp Belediyesi, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir