Van Güncel

Van'da öğrencilerin topladığı plastik atıklarla engellilere tekerlekli sandalye alındı

VAN - Van'ın Edremit ilçesinde öğrencilerin topladıkları plastik atıkların satılmasından elde edilen gelirle engelliler için 7 tekerlekli sandalye alındı.

VAN - Van'ın Edremit ilçesinde öğrencilerin topladıkları plastik atıkların satılmasından elde edilen gelirle engelliler için 7 tekerlekli sandalye alındı.

Vakıfbank İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, sınıf öğretmeni Zelal Ceberut'un öncülüğünde hem geri dönüşüme dikkati çekmek hem de farkındalık oluşturmak amacıyla proje başlattı.

Bu kapsamda okulun koridorlarına geri dönüşüm kutuları bırakan öğrenciler, bu kutularda plastik atıkları biriktirdi.

Öğretmenlerin ve velilerin de destek verdiği proje ile toplanan plastik atıkların satılmasından elde edilen gelirle, engellere teslim edilmek üzere 7 tekerlekli sandalye alındı.

Sınıf öğretmeni Ceberut, tekerlekli sandalyelerden 2'sini daha önce düzenledikleri törenle engelli vatandaşlara teslim ettiklerini söyledi.

Projeyi örnek olması amacıyla başlattıklarını dile getiren Ceberut, "Öğrencilerle topladığımız plastik atıkları geri dönüşüme kazandırdık. Elde ettiğimiz gelirle toplam 7 tekerlekli sandalye aldık. 2 tanesini engelli kardeşlerimize hediye ettik. Çocuklarımızın bu sayede daha duyarlı olmalarını sağlamayı amaçladık. İnşallah hayatları boyunca da burada yaptıkları projeleri unutmazlar ve daha iyilerini hayata geçirirler." dedi.

VAN - Öğrencilerin topladığı plastik atıklarla engellilere tekerlekli sandalye alındı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Edremit, Tekerlekli Sandalye, VakıfBank, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir