Van Güncel

Van'da Engelliler Haftası programı düzenlendi

VAN - Van'da Engelliler Haftası dolayısıyla Edremit ilçesindeki Van Valiliği Özel Eğitim Okulunda program düzenlendi.

VAN - Van'da Engelliler Haftası dolayısıyla Edremit ilçesindeki Van Valiliği Özel Eğitim Okulunda program düzenlendi.

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, etkinliğe katılan Vali Ozan Balcı, engelli çocukların sergilediği folklor oyununu izledi.

Programa katılanlarla yakından ilgilenen, yapılan ürünleri inceleyen Balcı, engelliler ve ailelerinin hayatını kolaylaştırmak için çaba gösterdiklerini söyledi.

Engelli çocuklar ve ailelerinin sıkıntılarını bildiklerini ifade eden Balcı, "Allah'a şükür devletimizin çok güzel olanakları var. Bu konuda çok ilerledik ama daha çok çalışmamız, gayret göstermemiz gerekir." dedi.

İpekyolu ilçesinde 100 dönüm alana Sosyal Hizmet Kampüsü yaptıklarını belirten Balcı, şunları kaydetti:

"Kampüste engelli çocuklar için anaokulu, ilkokul, uygulama ortaokulu ve lisesi var. Ayrıca aktif yaşam merkezi, yüzme havuzu ve spor salonu da yaptırıyoruz. Ayrıca özel eğitim gören 330 çocuğumuz var. Öğretmenlerimiz eğitim veriyor. 100 okulumuzda özel eğitim sınıfı kurduk. Engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Eski Vali Evi'ni Özel Eğitim Uygulama Okuluna dönüştürdük. Bu beni çok mutlu etti. Devletimizin imkan, potansiyel ve kabiliyetini devletin gerçek sahibi milletimize kullanmaktan mutluluk duyuyoruz."

Balcı'ya, Vali Yardımcıları Murat Yayabaşı, Adem Balkanlıoğlu, Edremit Kaymakamı Yücel Erdem, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Adem Şen ve kurum müdürleri de eşlik etti.(AA)

Van
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Adem Balkanlıoğlu, Edremit, İpekyolu, Jandarma, Murat Yayabaşı, Ozan Balcı, Van, Van Valiliği, Yücel Erdem gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir