Van Güncel

Van'da bin 310 çocuğun katıldığı yaz spor okulları tamamlandı

Van Büyükşehir Belediyesinin 8-16 yaş aralığındaki çocuklara yönelik 8 farklı branşta düzenlediği yaz spor okulları sona erdi. Yoğun katılımla gerçekleşen ve 2,5 ay süren eğitimlere bin 310 çocuk katıldı.

Van Büyükşehir Belediyesinin 8-16 yaş aralığındaki çocuklara yönelik 8 farklı branşta düzenlediği yaz spor okulları sona erdi. Yoğun katılımla gerçekleşen ve 2,5 ay süren eğitimlere bin 310 çocuk katıldı.

Van: Çocuklara güvenli bir ortamda spor yapmaları ve yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla Van Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ücretsiz yaz spor okulları tamamlandı. Futbol, basketbol, voleybol, hentbol, dağcılık, judo, atletizm ve tekvando branşlarından toplam bin 310 çocuk yaklaşık 2.5 aylık spor eğitimi aldığı yaz okullarının ardından, branşında yeteri başarıyı gösteren çocuklara, Van Büyükşehir Belediyespor bünyesinde yer alma imkânı sağlanacak.

Kursların oldukça verimli geçtiğini anlatan Van Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Fatih Sevinç, desteklerinden ötürü Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel'e teşekkür etti. Başkan Fatih Sevinç, "Büyükşehir belediyemizin, spor kulübümüz üzerinden yürütmüş olduğu yaz spor okulları her sene olduğu gibi bu sene de yüzlerce çocuğumuzun yaz tatilini sporla iç içe geçirmelerini sağladık. Bu sürede tüm branştaki hocalarımıza üstün gayretlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlere bu süre zarfında çocuklarını emanet eden kıymetli ailelerimize de teşekkürü borç bilirim. Spor okulumuzun ardından kulübümüz bünyesinde devam edecek olan çocuklarımıza da önce eğitim, daha sonra spor hayatlarında başarı diliyorum" diye konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Basketbol, Belediye, Futbol, Mehmet Fatih Çelikel, Ozan Balcı, Spor, Van, Van Büyükşehir Belediyesi, Voleybol gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir