Van Güncel

Van'da "arama kurtarma" tatbikatı yapıldı

VAN - Van'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince arazide "arama kurtarma" tatbikatı gerçekleştirildi.

VAN - Van'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince arazide "arama kurtarma" tatbikatı gerçekleştirildi.

AFAD İl Müdürlüğünün sosyal medya hesabında yapılan paylaşıma göre, meydana gelebilecek afet ve acil durumlara etkin müdahale etmek amacıyla arama kurtarma personeline kayıp arama, harita, pusula ve GPS eğitimi verildi.

Teorik ve saha uygulamalarıyla devam eden eğitim kapsamında arazide "arama kurtarma" tatbikatı yapıldı.

Senaryo gereği kırsalda bir kız çocuğunun kaybolduğu ihbarını alan ekipler, hemen bölgeye intikal etti.

Harita ve pusulalar kullanarak uzun süre arazide arama yapan ekipler, bir kayanın altında buldukları çocuğu sağlık ekiplerine teslim etti.

Tatbikatı başarıyla gerçekleştiren personelin eğitiminin süreceği bildirildi.

Van
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, AFAD, Sosyal medya, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir