Van Güncel

Van'da 'Amatör Spor Haftası' kutlandı

Van Gençlik ve Spor Müdürlüğü organizesinde 'Amatör Spor Haftası', çeşitli etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlandı.

Van Gençlik ve Spor Müdürlüğü organizesinde 'Amatör Spor Haftası', çeşitli etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlandı.

VAN - İpekyolu futbol sahasında 'Amatör Spor Haftası' etkinliklerinin kapanış programı düzenlendi. Van Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen program çerçevesinde amatör spor kulüplerine 4 milyon TL nakdi yardım yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, halk oyunları gösterisiyle devam etti. Programa Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, Genel Sekreter Mehmet Fatih Çelikel, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Yalçın Özdemir, antrenörler ve çok sayıda sporcu katıldı.

"50 milyon değerinde spor malzemesinin öğrencilerle buluşması önemlidir"

Programda bir konuşma yapan Vali Ozan Balcı, her zaman spor faaliyetlerine destek verdiklerini belirtti. Her çocuğun bir spor dalıyla uğraşması veya bir spor dalının iyi bir izleyicisi olması için 'Spor Van Projesi'ni hayata geçirdiklerini ifade eden Vali Balcı, "Bu iki ana hedef doğrultusunda Van'da da çok güzel çalışmalar başladı ve devam ediyor. Çocuklarımız bir yandan sporla uğraşırken, bir yandan da bir spor dalının iyi bir izleyicisi olma yolunda hızla ilerliyorlar. Biz bunları bir taraftan motive ederken, bir taraftan da faaliyetler icra edip, bir taraftan da spor malzemeleri aldık. Geçen sene aldığımız malzemelerle bu sene alacağımız spor malzemeleriyle beraber inşallah tam 50 milyon değerinde spor malzemesini Van Büyükşehir Belediyesi imkanlarıyla çocuklarımızla ve öğrencilerimizle buluşturmuş olacağız. Bunu çok önemsiyorum. 50 milyon değerinde spor malzemesinin okullarla, öğrencilerle buluşması çok önemlidir. Bir taraftan yapılan faaliyetler, bir taraftan spor malzemeleri desteği, bir taraftan da spor altyapısını geliştirmek için canla başla çalışıyoruz" dedi.

Van'da devam eden spor yatırımlarına ilişkin bir değerlendirmelerde bulunan Balcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sporcu fabrikası inşallah bitecek. Yaklaşık 100 milyon değerinde ve 5 salonu var. İnşallah onun içerisinde çocuklarımız, gençlerimiz spor yapacaklar. İlçelerle beraber 12 tane yüzme havuzu inşaatımız devam ediyor. 22 tane kapalı spor salonumuz, butik dediğimiz spor salonu inşaatımız devam ediyor. İnşallah onları da bitireceğiz. Bunun dışında 250 de voleybol ve basketbol sahasını okul bahçelerine kurduk. Amatör spor kulüplerine geçen sene 2 milyon TL değerinde destek vermiştik. Bu sene de Van Büyükşehir Belediyesi imkanlarıyla tam 4 milyon TL destek vermiş olacağız. Bu etkinliğin gerçekleştirmesine katkısı olan bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum."

Günümüzde sporun yaşamın bir parçası haline geldiğini dile getiren Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ramazan Kıvanç ise sporun ayrıca insanlar ve toplumlar arasında diyalogun önemli bir parçası haline geldiğini kaydetti.

Program, çeşitli dallarda dereceye giren sporculara plaket ve amatör spor kulüplerine 4 milyon TL'lik çekin takdimiyle son buldu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Basketbol, Belediye, Futbol, İpekyolu, İstiklal Marşı, Mehmet Fatih Çelikel, Ozan Balcı, Spor, Van, Van Büyükşehir Belediyesi, Van Valiliği, Voleybol, Yüzme gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir