Van Güncel

Van'da akademisyenler ve üniversite öğrencileri İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını kınadı

VAN - Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (Van YYÜ) akademisyenler ve öğrenciler, oluşturdukları "Gazze" koreografisiyle, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

VAN - Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (Van YYÜ) akademisyenler ve öğrenciler, oluşturdukları "Gazze" koreografisiyle, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Edebiyat Fakültesi önünde ellerinde Filistin ve Türk bayraklarıyla bir araya gelen katılımcılar, sloganlar atarak merkezi yemekhane binasına kadar yürüdü.

Öğrenci ve akademisyenler, daha sonra yaşanan katliama dikkati çekmek amacıyla "Gazze" koreografisi oluşturdu.

Akademisyenler ve öğrenciler adına açıklama yapan Van YYÜ Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Yücel İslam, Gazze'de yaşanan drama sessiz kalmadıklarını söyledi.

İsrail'in bebek, kadın, yaşlı, sivil ayırt etmeden Filistin'de soykırım suçu işlediğini belirten İslam, şunları kaydetti:

"Gazze'de çocuklar ve kadınlar bombaların altında katlediliyor. Bombalarla katledilemeyenler açlıktan, susuzluktan, ilaçsızlıktan ölmeye mahkum ediliyor. Gazze'de, Kudüs'te, Doğu Türkistan'da, Keşmir'de dünyanın pek çok yerinde zulümler olurken, birçok insan hiçbir şey yokmuş gibi konforlu hayatlarına devam ediyor. Üniversite olarak zulümler karşısında sesimizi yükseltmek için etkinlikler gerçekleştirdik. Her fırsatta, eylem ve söylemlerimizle zalimin karşısında, mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz."

Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Van, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir