Van Güncel

Van'da 5 bin 260 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı

VAN - Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ) eğitimlerini tamamlayan 5 bin 260 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.

VAN - Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ) eğitimlerini tamamlayan 5 bin 260 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.

Van YYÜ Stadyumu'nda yapılan 2023-2024 akademik yılı mezuniyet töreni, öğrencilerin selamlama yürüyüşüyle başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden törende, halk oyunları gösterisi sunuldu.

Törende konuşan Van Valisi Ozan Balcı, öğrencilerin coşkusuna, heyecanına ve mutluluğuna ortak olmanın sevincini yaşadığını söyledi.

Üniversiteden mezun olmanın güzel bir duygu olduğunu belirten Balcı, "Mezun olan tüm öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyor, bundan sonraki yaşantılarında sağlık, mutluluk diliyorum. Fedakarlıkla görev yapan akademisyenlerimize, gençlerimizi her alanda destekleyen ailelerimize teşekkür ederim. Üniversiteden mezun olan öğrencilerimizin güzel işlere imza atmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ise her yıl yaklaşık 5 bin 500 öğrenciyi mezun ettiklerini aktardı.

Üniversitelerinde 30 bini aşkın öğrencinin eğitim gördüğünü ifade eden Şevli, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin ve bölgenin en güçlü üniversitelerinden biriyiz. Yakın tarihte 'UI GreenMetric Dünya Üniversite Sıralaması'nda dereceye girdik. Bizim için gurur verici bir tablo.Tüm akademik ve idari kadromuza teşekkür ederim. Bugün de velilerimiz ve öğrencilerimiz çok heyecanlı. Öğrencilerimiz bir yandan da üniversiteden ayrılmanın üzüntüsünü yaşıyor. Van Gölü'nün kıyısında kurulmuş, turkuaz mavisiyle yeşilin buluştuğu çok güzel bir kampüse sahibiz. Gençlerimizi güçlü, donanımlı ve başarılı bir akademik kadroyla yetiştiriyoruz. Öğrencilerimiz de bunun faydasını katıldıkları sınavlarda görüyor. Öğrencilerimizi donanımlı bir şekilde yetiştirmenin, mezun etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Tüm akademisyenlerimizi, öğrencilerimizi ve aileleri tebrik ediyorum."

Konuşmaların ardından fakülte birincilerine ödülleri ve mezuniyet belgelerinin verildiği törende farklı fakültelerden 5 bin 260 öğrenci mezun olmanın sevincini yaşadı.

Öğrencilerin kep atmasıyla son bulan törene, İŞKUR Van İl Müdürü Selma Biçek, AK Parti İl Başkanı Emre Güray, Kadın Kolları Başkanı Havva Duran, dekanlar, akademisyenler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Van
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, AK Parti, Emre Güray, Hamdullah Şevli, Havva Duran, İŞKUR, İstiklal Marşı, Ozan Balcı, Rektör, Türkiye, Van, Van Gölü, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir