Van Güncel

Van'da 2024'ün ilk UKOME toplantısı yapıldı

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi (UKOME), 2024 yılının ilk toplantısı gerçekleştirildi.

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi (UKOME), 2024 yılının ilk toplantısı gerçekleştirildi.

Van: Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda 2024 yılı Ocak ayı UKOME kurul toplantısı yapıldı. Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Gökdemir'in başkanlığındaki toplantıya İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü, Şoförler Odası Başkanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Ulaştırma 8. Bölge Müdürlüğü, TCDD Taşıma Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tuşba Belediyesi ile ilgili daire başkanları ve şube müdürleri katıldı.

7 ana gündem maddesi ve 6 alt komisyon gündeminin görüşüldüğü toplantıda; Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasının talebi üzerine Sigorta Taksi yazıhanesinin tekrar açılması, İpekyolu ilçesi sınırları içinde hizmet veren özel motorlu taşıt kurslarının kursiyer eğitimi ve sınavlarının yapılması için Şabaniye Yolu başlangıcı, Sebze Hali ve Kurubaş mevkii ile Van-Hakkari yolu güzergahına ilişkin talep, Cumhuriyet Mahallesi Girne Sokağı'nın tek yönlü yapılması talebi, Gevaş ilçesinde MTSK sınav yürütme komisyonunun belirlediği yeni sınav güzergahının belirlenmesi talebi ile Van ili ve ilçelerindeki toplu taşıma araçlarının (H Plaka - Halk Otobüsü, M Plaka - Minibüs, V Plaka - Minibüs, T Plaka - Taksi, S Plaka - Servis ve gemi ile yolcu taşımacılığı yapan kooperatifler) artan maliyetler nedeniyle yolcu taşıma ücretlerine zam talepleri görüşüldü.

Toplantıda görüşülen bazı konuların bir kısmı karara bağlanarak onaya sunulurken, diğer konular ise alt komisyonlara havale edildi.

UKOME toplantısı katılımcıların karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Cumhuriyet Mahallesi, Gevaş, Hakkari, İpekyolu, Minibüs, Otobüs, Otomobil, TCDD, Tuşba, Tuşba Belediyesi, Van, Van Büyükşehir Belediyesi, Yazıhan gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir