Van Asayiş

Van'da 10 kişi tutuklandı

Van'da değişik suçlardan arama kaydı olan ve yakalanan 49 kişiden 10'u tutuklandı.

Van'da değişik suçlardan arama kaydı olan ve yakalanan 49 kişiden 10'u tutuklandı.

VAN - Van Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca 1-7 Temmuz tarihleri arasında bin 642 devriye görevinin icra edildiği belirtilerek, "74 bin 356 şahıs ve 74 bin 987 araç kontrol edilmiştir. Arandığı tespit edilen dolandırıcılıktan 9, hırsızlıktan 5, uyuşturucudan 3 ve diğer suçlardan 28 şahıs olmak üzere toplam 45 şahıs yakalanmış olup, 7'si tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Yine Jandarma Dedektifleri (JASAT) tarafından kamu hizmetine tahsisli eşya hakkında hırsızlık, silahla tehdit, 1'nci ile 4'üncü fıkralarda tanımlanan fiillerin işlenmesine iştirak etmeksizin bunların konusunu oluşturan eşyayı bilerek ve ticari amaçla satmak suçlarından yakalama kararı ile aranan 4 şahıs yakalanmış ve yakalanan şahıslardan çıkarıldıkları adli makamlarca 3 şahıs tutuklanmış, 1 şahıs ise ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır. Ayrıca yaralı halde bulunan ebabil kuşu Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından muhafaza altına alınmış, Atlı Jandarma Takım Komutanlığı tarafından da kaçakçılığı engellemek için devriye faaliyeti icra edilmiştir" denildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Hırsızlık, Jandarma, JASAT, Van, Van Valiliği gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir