Van Güncel

Van'da 1. Etap Bölgesel Triatlon yarışları yapıdı

VAN - Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından 14. Bölge 1. Etap Bölgesel Triatlon yarışları Van'da düzenlendi.

VAN - Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından 14. Bölge 1. Etap Bölgesel Triatlon yarışları Van'da düzenlendi.

Tuşba ilçesindeki yarı olimpik yüzme havuzunda yapılan etkinliğe 22 sporcu katıldı.

Triatlon Federasyonu Bölge Sorumlusu Mahmut Terece, Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından bölgelerde üç müsabakanın yapıldığı söyledi.

Yarışmalara 9-14 yaş grubundaki sporcuların katıldığını belirten Terece, şunları kaydetti:

"Üç etaptan ikisini bitiren sporcularımız, Triatlon Federasyonu tarafından kasım ayında Alanya'da düzenlenecek Türkiye finaline katılmaya hak kazanacaklar. Üç gün sürecek müsabakalarda sporcularımız hem yarışacak hem de güzel vakit geçirecek. Bu tür etkinliklerle çocuklarımıza yüzme sporunu tanıtmaya çalışıyoruz."

İllerde 1. etap yarışların düzenlediğini ifade eden Terece, "14. bölgede Van, Muş, Hakkari, Bitlis ve Siirt illeri bulunuyor. 2. etap Van'da düzenlenecek ve illerden gelen sporcularımız burada ter dökecekler. Daha sonra başka bir ilimizde finaller düzenlenecek ve derece elde eden sporcularımız ülke genelinde yapılan yarışmalara gidecekler." dedi.

VAN - 1. Etap Bölgesel Triatlon yarışları yapıldı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Bitlis, Hakkari, Muş, Spor, Türkiye, Türkiye Triatlon Federasyonu, Tuşba, Van, Yüzme gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir