Van Güncel

Van Büyükşehir Belediyespor'dan milli takıma 3 oyuncu

Van Büyükşehir Belediyespor'da forma giyen Ömer Ahi, Deniz Çeliker ve Sevkan Gökhan Hentbol U-15 Milli Takımına davet edildi.

Van Büyükşehir Belediyespor'da forma giyen Ömer Ahi, Deniz Çeliker ve Sevkan Gökhan Hentbol U-15 Milli Takımına davet edildi.

Van: Van Büyükşehir Belediyespor alt yapıya verdiği desteklerin meyvesini almaya başladı. 11 farklı branşta birçok altyapı takımında farklı yaş gruplarında milli takıma birçok sporcu gönderen Van Büyükşehir Belediyespor, geçtiğimiz yıl kurulan ve 2. Ligde mücadele eden hentbol takımının U-15 alt yapısında 3 oyuncuyu daha ay yıldızlı forma ile buluşturuyor. 15 Ağustos'ta Ankara ilinde başlayacak olan U-15 Erkek Hentbol Gelişim Kampında yer alacak olan Vanlı Ömer Ahi, Deniz Çeliker ve Sevkan Gökhan, yapılacak olan seçmelerin ardından kırmızı beyazlı forma ile mücadele edecek.

Vanlı sporcuların milli takım davetinin kendilerini oldukça mutlu ettiğini söyleyen Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Fatih Sevinç, altyapıdan üretmeye devam edeceklerini ifade etti. Başkan Sevinç, ''Hentboldaki ilk yılımızda altyapımızdan yetişen 3 sporcumuzun milli takıma davet edilmeleri bizleri oldukça gururlandırdı. Altyapı çalışmalarımızda çocukların doğru ve kaliteli eğitim alabilmeleri adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Birçok branşımızda milli takıma davet edilen sporcularımız oluyor. Hentbolda da hocalarımızın özverili çalışmalarıyla başarı gösterip milli takım kampına davet edilen sporcularımızın diğer kardeşlerimize de güzel bir örnek olacağını düşünüyoruz. Her anlamda desteklerini bizlerden esirgemeyen Van Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Ozan Balcı'ya, Genel Sekreterimiz Mehmet Fatih Çelikel'e teşekkür ediyor, sporcularımıza başlarılar diliyoruz'' dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Mehmet Fatih Çelikel, Ozan Balcı, Spor, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir