Van Güncel

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Çelikel, muhtarların sorunlarını dinledi

VAN - Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, mahalle muhtarları ile bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

VAN - Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, mahalle muhtarları ile bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, muhtarların taleplerini dinlemek, mahallelerin sorunlarına anında karşılık vermek ve olası sıkıntıların önüne geçmek için yürütülen istişare toplantıları sürüyor.

Bu kapsamda mahalle muhtarlarıyla Fidanlık Parkı'nda bir araya gelen Çelikel, sorun ve talepleri dinledi.

Toplantıda konuşan Çelikel, muhtarları dinlemeyi, mahallelerin sorun ve taleplerini önem sırasına göre konuşarak çözüme kavuşturmayı planladıklarını belirtti.

Bu yıl özellikle su konusunda ciddi anlamda sorun yaşadıklarını ifade eden Çelikel, şunları kaydetti:

"Su kaynaklarımızı daha dikkatli kullanmamız lazım. Bu noktada sizlerin desteği bizler için önemlidir çünkü bu sorun, günün sonunda sizleri ve bizleri buluyor. Kış aylarında yağışların az olması su kaynaklarını olumsuz yönde etkiledi. Özellikle şehrin merkezini besleyen Bejingir kaynağımızda ciddi anlamda su seviyesinde düşüşler söz konusudur. Birçok noktadaki sondaj sularımızda ciddi anlamda azalmalar var. Tüm bunların yanında içme sularının bahçe sulamasında kullanılması söz konusudur. Tabi buna müsaade etmiyoruz. Kalabalık ekiplerle mahallelerimizde ciddi anlamda denetimlerimizi sürdürüyoruz. Bu noktada muhtarlarımızın desteklerini istiyoruz. Bu sorunları da hep birlikte çözeceğimize inanıyoruz. Birbirimize destek olacağız."

Toplantıya, Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, Genel Sekreter Yardımcısı Esiner Çetin, başkan danışmanı Sinan Hakan, VEDAŞ ve AKSA temsilcileri katıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Çelikel, muhtarların sorunlarını dinledi1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Mehmet Fatih Çelikel, Muhtar, Ülker Cem Kaplan, Van, Van Büyükşehir Belediyesi, VEDAŞ gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir