Hakkari Çevre

Vali Çelik 2 bin 300 rakımdaki su kaynağında incelemelerde bulundu

Hakkari Valisi Ali Çelik, Helel vadisinde bulunan 2 bin 300 rakım yükseklikteki içme suyu kaynağından incelemelerde bulundu.

Hakkari Valisi Ali Çelik, Helel vadisinde bulunan 2 bin 300 rakım yükseklikteki içme suyu kaynağından incelemelerde bulundu.

Hakkâri - Yaklaşık bir hafta önce karlı dağları aşarak 3 bin 500 rakımlı Hakkari'nin Otluca köyü zirvesine çıkarak içme suyu kaynaklarında incelemelerde bulunan Vali Ali Çelik, bu defa da Helel Vadisinde bulunan 2 bin 300 rakım yükseklikteki su kaynağından incelemelerde bulundu. Vali Ali Çelik; DSİ 174. Şube Müdürü Abdulkerim Aykut, Hakkari Belediyesi ve İl Özel İdaresinin teknik personelleri ile birlikte Helel Vadisi'nin zirvesine çıkarak su kaynaklarıyla ilgili incelemelerde bulundu. Vali Ali Çelik; Helel vadisi ziyaretindeki incelemeleri boyunca içme suyu sorununa çözüm olabilecek su kaynağından Hakkari merkez bölgesine su desteği sağlanması düşünülen alanda inceleme yaparak yetkililerden bilgiler aldı. Vali Çelik, yaklaşık 2 bin 300 metre rakımdaki Helel Vadisi'nin zirvesine çıkarak incelemelerini tamamlarken, geliştirilebilecek projeler hakkında istişare edilen konularda gerekli çalışmaların başlatılması için ilgili birimlere talimatlarını iletti.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Hakkari, Hakkari Belediyesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir