Tunceli Ekonomi

Ulukale dutu üreticilerine file desteği

Tunceli Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, dut üretiminin yoğun olarak yapıldığı Çemişgezek ilçesi Ulukale köyündeki üreticilere file desteğinde bulundu.

Tunceli Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, dut üretiminin yoğun olarak yapıldığı Çemişgezek ilçesi Ulukale köyündeki üreticilere file desteğinde bulundu.

TUNCELİ - Tunceli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından coğrafi işaretli Ulukale dutunun üreticilerini desteklemek amacıyla, dut üreticisi 136 kişiye, yüzde 50 hibeli hasat filesinin dağıtımı gerçekleştirildi. Hasat şöleni tadında geçen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Programda konuşan Tunceli Tarım ve Orman Müdürü Yavuz Suat Pala, "Ulukale Dutu bildiğimiz gibi coğrafi işaretli bir üründür. İlimizde organik üretimi yapılan, katma değeri en fazla olan ürünümüzdür. Organik üretim alanlarının artması konusunda, projenin hayata geçirilmesinde öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığımıza ve Sayın Valimize şükranlarımı sunuyorum. Gelecek sene de bu desteğimiz artarak devam edecek. Şu an organik üretimimiz 438 dekar alanda toplam yaş olarak 750 ton üretimimiz var. Ben bol bereketli bir hasat sezonu diliyorum. Üreticilerimizin emeğinize ve yüreğine sağlık" dedi.

Ulukale ve Bozağaç Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı ve aynı zamanda dut üreticisi Necmettin Duman ise "Çemişgezek Tarım ve Orman Müdürlüğümüzden başlayarak, takiben Tarım ve Orman Bakanlığına uzanan süreçte, beldemizde yapılan organik tarımı desteklemek amacıyla, Tarım ve Orman Bakanlığınca yüzde 50 hibe ile gönderilen file dağıtım töreni için bugün toplandık. Organik tarıma gösterdikleri desteklerden dolayı emeği geçen kurumlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Tunceli haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Tunceli Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Tunceli'nin dört bir yanından Ekonomi haberleri de dahil olmak üzere, Çemişgezek, İstiklal Marşı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Tunceli, Tunceli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir